Zayıflamaya yardımcı 6 besin

Greyfurt

Ah şu fazla kilolar. Neredeyse tüm kadınların en büyük dertlerinden birisi. Her kadının azda olsa kilosundan şikâyetçi olduğu bir dönem mutlaka vardır. İster 50 kilo olun, ister 150 hep fazlalığınız olduğunu hissedersiniz. Ve bunun için önlemler alırsınız. Kimi kadınlar sürekli bir diyet programı içerisinde iken, kimisi de dönem dönem bu programları uygularlar. Ama kilonuz ne olursa olsun, hedefiniz nasıl olursa olsun zayıflamak adına atılan adımlar ve tüketilen besinler hep aynıdır. Özellikle zayıflamaya yardımcı olan besinler vardır ki, bunları bilmek ve hayatınızın her evresinde bunlara yer vermek gerekir. Yapılan diyetleri ve spor aktiviteleri destekleyen bu besinler metabolizmayı direkt etkilediği için zayıflamanıza hız kazandırır. Peki, nelerdir bu besinler? İşte size zayıflamaya yardımcı 6 besin;

  • Greyfurt: Kış mevsimi yaklaşmışken bu şansı iyi değerlendirin ve bol bol greyfurt tüketin. Günlük 150 gram greyfurt tükettiğinizde 2 hafta içerisinde 2 kilo verebilirsiniz.
  • Tarçın: Bu baharatın yağ yakıcı özelliği vardır ve metabolizmayı hızlandırır. Vücutta glikoz emilimini önler ve kan şekerini dengeler, böylelikle açlık krizleri önlenir. Süt, kahve, çay gibi içeceklerinizi toz halinde veya kabuk tarçınla birlikte tüketmek zayıflamanıza yardımcı olur.

tarcin

  • Yumurta: En kaliteli protein kaynaklarından biri olan yumurta içerisinde vücudun ihtiyacı olan dokuz temel amino asit içerir. Kişilerde sürekli tokluk hissi verdiği için yemek yeme ihtiyacı azalır ve böylelikle alınan kalori düşer. Buda zayıflamanıza yardımcı olur.
  • Yeşil Çay: Özellikle Asya’da yeşil çayın zayıflama ve form üzerine etkisini görmek mümkün. Günlük dört bardak yeşil çay tüketimi yağ yakımını hızlandırır ve zayıflamanızı destek olur.

yesil-cay

  • Su: Günlük 3 litre su tüketmenin gerekliliği konusunda artık herkes bilgi sahibi. Vücuda her şekilde iyi gelen su aynı zamanda zayıflamak içinde birebir. Bol su tüketmeden zayıflamak neredeyse mümkün değildir. Bunun için düzenli olarak ve yeterli miktarda su içmeyi ihmal etmemelisiniz.
  • Domates: Günlük hayatta kahvaltıdan akşam yemeğine her öğünde sıklıkla tükettiğimiz domatesin aslında kuvvetli bir yağ yakıcı olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle de zayıflamanıza yardımcı olabilmesi için daha sık ve daha bol tüketmelisiniz. Örneğin ara öğünlerde domates suyu içerek fark yaratmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir