Yılbaşı için ilham veren 3 dekorasyon önerisi

Yeni bir yıl için geri sayımlarımız başladı. Yeni yılın yeni başlangıçların müjdecisi olduğunu düşünüyorsanız hayatınızda yapmak istediğiniz bazı değişiklikler mutlaka olacaktır. Bu durumda işe evinizde bazı değişikler yaparak başlayabilirsiniz.

yilbasi_dekorasyon_oneriler

Özellikle yeni yılın habercisi olan ve her nefes alışımızda bize yeni yıl heyecanını yaşatacak bir ortam yaramak sizin elinizde. Sizde yeni yıla birkaç gün kala evinizde değişiklikler yaparak yeni yılı farklı bir dekorasyonla karşılamak istiyorsanız bazı önerilerimiz olacak.

İşte yılbaşı için ilham veren 3 dekorasyon önerisi:

Malum yeni yıl kış mevsimin en güzel zamanlarında giriyor hayatımıza. Bu nedenle de yapılan birçok dekorasyon kış mevsimine uygun olarak düşünülüyor. Eğer evinizde şömineniz varsa çok şanslınız. Bu zamanları en güzel ve en keyifli geçirenlerin başında siz olacaksınız. Yılbaşı içinse evinizde dekore edebileceğiniz en önemli alan şömine ve etrafı olmalı. Şöminenizin hemen üstündeki duvara geyik başından yapılmış bir duvar süsü yerleştirmenizi öneriyoruz. Böylelikle hem yeni yılı hatırlayacaksınız, hem de yeni yılı evinize yansıtırken farklı bir tarz kullanmış olacaksınız. Şöminenin üstüne yılbaşı süsleri, önüne de tüylü bir halı oldukça hoş bir görüntü oluşturur. Yumuşacık ve açık renk tüylü bir halı ve yılbaşı süslemeleri şömine başında size sımsıcak duygular yansıtacaktır. Halı üzerine atacağınız kocaman yer minderleri huzurlu dakikalar yaşamanızı sağlar. Yine bu alana yerleştireceğiniz ahşap bir sandık içerisine polar battaniyeler doldurmanızı öneririz. Yılbaşı figürlü, kırmızı polar battaniyeler sizi ısıtacağı gibi her kullanışınızda yepyeni bir yılı size hatırlatacak.

yibasi_dekorasyon_3_oneri

Yeni yıl gelir de çam ağacı süslemeden olur mu? Bu yılda çam ağacınız için evinizin en güzel köşesini seçin. Ve size önerimiz çam ağacınızı yeni yıldan günler önce hazırlayın ve yeni yıla girdikten sonra uzun bir süre daha muhafaza edin. Neden mi? Yeni bir yılı ve yaşanan değişimi size sürekli hatırlatabilmesi için. Ancak size bu sefer farklı bir önerimiz var. Klasik yılbaşı ağaçlarında daha farklı, ahşap ağaç figürlerini kullanmanızı öneriyoruz. Böylelikle uzun süre muhafaza edebilir ve muhteşem bir dekorasyon malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Özellikle açık renkli ahşap bir ağacı kozalaklarla ve yılbaşı süsleri ile renklendirebilirsiniz. Yine ağacın hemen yanına rengine uygun bir ahşap sandık atabilir ve içerisine farklı süsler koyabilirsiniz.

evinizde_yilbasi_dekorasyon

Yeni yılı tüm iliklerinize kadar hissedebilmek istiyorsanız kendinize en çok zaman geçirdiğiniz odayı seçin ve yılbaşı konseptine uygun hale gelebilecek şekilde süslemeye başlayın. Dekore edeceğiniz odanız çok canlı renklerden oluşuyorsa ve yeni yıl renklerinden uzaksa önce bu sorunu çözün. Örneğin var olan minderleri kaldırın ve yılbaşı renklerinden, sembollerinden oluşan minderler yerleştirin. Koltuklarınızın üzerine polardan yapılmış, yılbaşı motifleri ile süslenmiş koltuk örtüleri seçin. Boş bir duvarınız varsa Noel baba ve geyiklerinden oluşan bir tablo hiç fena olmayacaktır. Odanızın boş olan her yerine şamdanlar ve mumlar yerleştirin, unutmayın bu konuda sınır yok. Yine duvarlarınıza ve orta sehpanıza kozalaklardan oluşan dekoratif süsler yerleştirin. Odanızın kapısına küçük bir Noel baba asın. Böylece yeni bir yıldan ilham alın ve bu heyecanı iliklerinize kadar hissedin.evinizde_yeniyil_dekorasyon

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir