Yaz makyajı için 4 ipucu

yaz-makyaji-1

Kadın dediğin makyajsız olmaz. Kadın dediğin yaz, kış demeden, gece, gündüz demeden her an önemli bir organizasyonun içerisindeymiş gibi makyajlı ve bakımlı olur. Bunu yerine getirebilmek oldukça zor bir iştir. Ancak şartlar ne olursa olsun hiçbir kadın kolay kolay güzelliğinden taviz vermez. Yaz aylarında yapılan makyajlar kadınlar için aslında zorlayıcı bir durumdur. Sıcak havanın etkisi yapılan makyajlarda olumsuz bir durum oluşturabilir. Ancak bunun çözümü de elbette var. Yaz makyajı yaparken nelere dikkat edilmesi ve nasıl yapılması gerektiğini biliyor olmak sıcak günlerde de kendinizden dün vermemenizi sağlayacaktır.

yaz-makyaji-2

İşte sizlere yaz makyajı için 4 ipucu;

  • Yaz aylarında fondötenden uzak durmakta yarar var. Kış dönemlerinde soğuklar ve kızarıklıklardan kaçmak için iyi bir yol olan fondötenler yaz aylarında ciltler için sakıncalı. Ciltlerin hava alması ve biraz özgür kalabilmesi için yaz makyajlarında fondötene pek yer verilmiyor.
  • Yaz aylarında koyu tonlarda yapılan makyajlar elbette tercih edilmiyor. Pastel tonlarda daha doğal makyajlardan ise vazgeçilmiyor. Yaz aylarının en güzel vuruşları yanaklara sürülen şeftali tonlarında allıklardır. Fondötensiz ve kapatıcısız cildin üzerine direk olarak şeftali bir allık uygulamak yazın ferah ve hoş görünecektir.
  • Sıcak yaz günlerinde göz makyajı yaparken bilmeniz gereken bazı detaylar var. Öncelikle koyu renklerden kaçmanız gerektiği bilinen bir durum. Ancak koyu renk kullanmıyorsunuz diye bu iddianızdan vazgeçtiniz demek değil. Bunun için kış aylarında pek tercih etmediğiniz bebek mavileri, su yeşilleri ve neon renkler bu mevsim için oldukça ideal. Aynı zamanda eyeliner kullanımını ihmal etmemeniz etkili bakışlarınızı korumak için gerekli.
  • Yaz makyajında en can alıcı yerler dudaklardır. Pastel ve hafif tonlarda yapılan göz makyajı ve yanak renklendirmelerini canlı ve sıcak bir rujla tamamlamak son derece doğru bir adımdır. Özellikle 2015 yazına damgasını vuran turuncu rujlar yaz makyajı için mükemmel bir seçim. Ancak göz makyajınız iddialı ve vurgulu ise bu durumda tercihiniz dudaklarda hiç yokmuş izlenimi veren natürel rujlar olmalı. Hem gözlerde hem dudaklarda yoğun bir kullanım yaz aylarının hafifliğine ve ferahlığına uymayan bir tarz olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir