Yatak odasında renk seçimi için 14 harika öneri

yatak-odasiYatak odanızın renginizden sıkıldınız ve değişikliğe mi ihtiyacınız duyuyorsunuz? Yeni evleneceksiniz ve yatak odanızın renklerine bir türlü karar veremiyor musunuz? O zaman bu yazımız tam size göre…

Uykuya rahat ve keyifli bir geçiş yapabilmek için yatak odanızda kullanacağınız renkler dinlendirici etkisi olan renkler olmalı. Hangi renkler birbirine yakışır derseniz; açık mor ve açık yeşil, gri ve fuşya, mavi ve kahverengi, gri ve tozpembe, gri ve lila, gri ve mor, mavi ve beyaz, mürdüm ve hardal, turkuaz ve kahverengi, kırmızı, beyaz ve lacivert.yatak-odasi-1

Yazımızı okuduktan sonra yatak odanız için mutlaka zevkiniz uygun renkler bulacaksınız.

 1. Göz alıcı ve renkli bir yatak takımı kullanacaksanız, odanın duvarlarında modern ve sade bir görünüm sağlamak gerekir. Bu durumda mutlaka duvar boyanızı doğal renklerden tercih edin.
 2. Mora çalan gri gibi açık tonlu doğal renkleri duvarlarda, perdelerde ve aydınlatmalarınızda kullanarak yatak odanızı sade bir renk ile döşeyebilirsiniz.
 3. Eflatun rengi, beyaz duvarlar ve açık renk aksesuarlarla birlikte kullanıldığında yatak odanızda huzur veren bir etki yaratır.
 4. Açık renkler yatak odasını daha ferah, daha aydınlık gösterir.
 5. Toprak renginin tonları yatak odalarında doğal ve huzurlu bir atmosfer oluşturulmasına yardımcı olur.
 6. Çarşaf, yastık ve pike takımlarınızda, yatak örtülerinizde denizin ve suyun serinliğini hissetmek için mavi, turkuaz renkler, marina havasını hissetmek için kırmızı, lacivert, beyaz renkler, güneşin ve kumun sıcaklığını hissetmek için sarı, turuncu renkler kullanarak odanıza ayrı bir yaz havası katabilirsiniz.
 7. Yatak odanızda denizin rengini anımsatan turkuaz ve yeşil tonlarını beyaz ve bej renklerle kullanarak odanızda ferah ve serin bir görünüm oluşturabilirsiniz.
 8. Mavi dinginlik ve sakinlik veren bir renktir. Güvenilirlik hissi yaratır. Sonsuzluğu ve verimliliği çağrıştırır. Nezaket, sadakat, güç, huzur verir. Mavi rengin ağırlıkta olduğu bir yatak odası düzenleyecekseniz mavi ve bej uyumunu yatak odanıza yansıtabilirsiniz. Mavinin rengin ağırlıklı olduğu yatak odalarında mobilyanızı beyaz lake ya da kahverengi ahşap malzemeden seçebilirsiniz.
 9. Sevdiğiniz canlı ve parlak tonları aksesuarlarınızda vurgulayarak yatak odasının genelinde pastel tonlar kullanabilirsiniz.
 10. Sakinleştiren ve dinlendiren bir yatak odası için açık mavi, gri, yeşil ve kahverengiyi bir araya getirebilirsiniz.
 11. Daha renkli bir görünüm için seçebileceğiniz siyah, beyaz, fuşya renkleri odanızı hem renkli hem de sakin gösterebilecek bir renk uyumu yaratır.
 12. Yeşil, tabiatı hatırlatan bir renktir. İnsana huzur verir ve rahatlatır. İç açıcı ve güven veren bir renktir. Yeşil hem kahverengi hem de beyaz mobilya ile gayet uyumlu bir renktir. Duvarda bu rengi kullanacaksanız yumuşak tonlarını tercih edebilirsiniz.
 13. Koyu renk yatak odası mobilyanız varsa açık renk duvarları tercih etmelisiniz. Böylelikle oda karanlık ve küçük görünmez. Açık renk halı ve yatak örtüleri kullanarak odada mobilyanın koyu rengini dengeleyebilirsiniz.
 14. Kahve, gri, bej ve krem renkleri yatak odasında yumuşak bir hava yaratacağından birlikte kullanıma uygun renklerdir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir