Vücut şeklinize uygun giyinmenin 12 yolu

v-yaka-bluz

Özellikle kadınlar için giyim oldukça önemli çünkü giyim olumlu bir öz imaj yaratan en etkenlerden birisi… Diğer taraftan iyi görünmek özgüveni arttırır. Vücut şeklinizi ve vücut tipinizi doğru tanımak stil sahibi bir kadın olmanın ilk kuralıdır. Stil sahibi olmak, marka ve moda olanı giymekten öte oluşturulan stilin bedeninize, kişiliğinize uygun olmasına dikkat ederek stil oluşturulması demektir.

Vücudunuza uygun giyinmenin yolları hakkında kafanız karışıyorsa ve stilinizle göz kamaştırmak istiyorsanız sizlere sunduğumuz ipuçlarına bir göz atın.

1. Elma vücut tipi, geniş bir göğüs kafesi, büyük göğüsleri, pek ince olmayan bir bel, vücuduna göre dar kalçalar, ince ve düzgün bacaklar elma tipi vücut özellikleridir. Bu tip vücuda sahip olanlara mini etekler, dökümlü bluzlar, üstler, kalem etekler, elbiseler, boynu açıkta bırakan V-yaka bluzlar, bel bölgesi dökümlü elbise ve etekler, uzun gömlekler, dar paça pantolonlar yakışır.

2. Armut vücut tipi, ince üst bölge, kavisli bel, geniş kalça ve basenler armut tipi vücut özellikleridir. Kadınlar arasında en yaygın olan bu gruptur. Bel bölgenizi ortaya çıkaracak tüm stiller bu tip vücuda uygundur. Bu tip vücuda sahip olanlara belin inceliğini ortaya koyan elbiseler, parlak üstler, kalem veya A şeklindeki hafif kabarık etekler, koyu renk ve boru paça pantolonlar, bacakların daha ince görünmesini sağlayacak topuklu ayakkabılar yakışır.

3. Kum saati vücut tipi, ince ve belirgin bel kıvrımları, ince ve güzel bacaklar, büyük göğüs ve kalçalar mükemmel vücut tipi olarak da bilinen kum saati vücut tipidir. Bu tip vücuda ince beli vurgulayan kemerler, drapeli elbiseler, üste oturan veya hafif dökümlü kıyafetler, bol paçalı pantolonlar, düşük belli pantolonlar yakışır. kemer

4. Dikdörtgen vücut tipi, ince ve düzgün bacaklar, ince kollar ve güzel omuzlar, dengeli alt ve üst beden, belli belirsiz bel kavisi ile dikdörtgen vücut tipidir. Bu vücut tipinde bacaklar ön plana çıkarılabilir. Bu tip vücuda mini etekler, düz kesim etekler, bel kısmı dökümlü bluzlar ve elbiseler, straplez veya kolsuz üstler ve elbiseler, kemerli bir trençkot yakışır. straplez-elbise

5. Üst bedeni geniş, geniş omuzlu kadınlar için V yaka bluz seçimi daha uygundur. Daha düz renklerde bluz seçilebilir. Üste tam oturan ve kısa ceketler tercih edilmemelidir. Uzun kolyelerden uzak durulmalıdır. İnce kemer kullanımı tercih edilmelidir.

6. Geniş kalçalı kadınların çan eteklerden uzak durması gerekir.

7. Göbek bölgesi geniş ise tunik tarzı bluz bu bölgeyi kapatmayı sağlar. tunik

8. Üst bedeni kısa kadınların tek parça elbise tercih etmesi daha uygundur. Yüksek belli elbiselerden uzak durmak gerekir. Blazer ve tek düğmeli ceketler, beli yüksek etek ve pantolonlar, düz ve sade bluz tercih edilebilir. Üst beden kısa, bacaklar uzun ise düşük belli pantolon ve etekler daha uygundur.

9. Kalın bacak ve bilekler için uzun etekler daha uygundur. Bacaklar kalın ise dar pantolonlar ve diz üstü çizmeler tercih edilmemelidir.

10. Minyon bir kadın iseniz tek renk giyinmek boyu daha uzun gösterir. Mini etek ve küçük ceketler tercih edilebilir.

11. Uzun boylu ve ince iseniz bol paçalı ve yüksek belli pantolonları tercih edin. Bele kemer kullanın. Açık renkleri ve enine desenli bluzları tercih edin. Pantolon-bluz, etek-bluz giyim tarzı daha uygundur. bol-paca-1

12. Kısa bacaklı iseniz bilekten bağlı ayakkabı tercih etmeyin. Aynı renk ayakkabı ve çorap, yüksek bel etek ve pantolon boyunuzu daha uzun gösterir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir