Uzun mesafeli ilişkileri yürütebilmek için 5 öneri

uzun-birliktelik

Hayat şartları her zaman sevgilinizle aynı yerde olmanıza olanak sağlamayabilir. İster uzun süredir olsun ister yeni olsun birlikte olduğunuz kişinin herhangi bir sebeple aniden şehir dışında ve hatta yurt dışında olması gerekebilir. Bu durumda sevgilinizden ayrılmak yerine size sunacağımız uzun mesafeli ilişkileri yürütebilmek için 5 öneri ile ilişkinizi mutlu bir şekilde sürdürebilmeniz mümkün olacaktır.

  1. Her gün konuşmak: Birlikte olduğunuz kişiyle her gün bir şekilde konuşuyor olmanız ve nasıl bir gün geçirdiğiniz hakkında paylaşımlarda bulunmanız yakınmışsınız hissini verecektir. Bu sebeple her gün konuşmaya özen göstermelisiniz.
  2. İletişimin her yolunu kullanmak: Sadece telefonla konuşmak yeterli değil. Aynı zamanda mesajlaşma ve sosyal paylaşım siteleri üzerinden birbirinize göndermeli mesajlar içeren paylaşımlarda bulunmanız da birlikte olduğunu kişiyi düşündüğünüzü gösteren davranışlar arasında yer alır. Her zaman telefonla konuşmanız mümkün olmayabilir. Hatta her zaman konuşacak bir şey bulmayabilirsiniz. Bu yüzden bu hususa da dikkat etmelisiniz.
  3. Tutkuyu canlı tutmak: Özel bir gün olsun ya da olmasın seçtiğiniz bir hediyeyi kargoyla göndermek gibi küçük sürprizler yaparak ya da beklemediği bir anda yanına giderek küçük sürprizler yapmanız aranızdaki tutkunun her zaman canlı kalmasına olanak sağlayacaktır.
  4. Farklı bir yerde buluşmak: Her zaman onun sizin yanınıza gelmesi ya da sizin onun yanına gitmeniz bir süre sonra “hep ben geliyorum” tartışmasının yaşanmasına neden olacağından ikiniz için de farklı bir yerde buluşmanız ve küçük tatiller yapmanız faydanıza olacaktır. Bu sayede birlikte daha önce gitmediğiniz pek çok yere gitme ve birçok anı biriktirme imkanı da bulabilirsiniz.
  5. Alınganlık yapmamak: Bazen günlük hayatın stresi ve yorgunluk sebebi ile hiç istemediğiniz halde ağzınızdan yanlış ve kaba sözler çıkabilir ya da yanınıza geleceği zaman sevgilinizin bir anda çok önemli bir işi çıkabilir. Bu gibi durumlarda alınganlık yapıp telefonu açmamanız ya da somurtarak telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmeniz birlikte olduğunuz kişinin sizin hakkınızda anlayışsız olduğunuz yönünde düşüncelere sahip olmasına sebep olacak ve soğumasına neden olacaktır. Bu yüzden gereksiz alınganlıklardan uzak durun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir