Ünlü makyaj sanatçısı Erkan Uluç’tan makyaj sırları

makyaj

Profesyonel makyaj sanatçısı olarak moda dergileri, defile, şov ve reklam çekimlerinde başarılı çalışmalara imza atan Erkan Uluç, yaklaşık on beş yıldır kadınların güzelliğine güzellik katıyor. Aynı zamanda Vepa Group Kreatif Makyaj Direktörü olan Uluç’a göre, makyaj yaparken kemik ve yüz hatlarına dikkat etmek oldukça önemli, ayrıca günlük hayatta doğal makyajdan şaşmamak gerek. Sıla, Ziynet Sali ve Gülşen gibi pek çok ünlünün kendini gözü kapalı teslim ettiği Erkan Uluç’un küçük makyaj sırlarını öğrenmeye ne dersiniz?

İşte Uluç’tan makyajın püf noktaları

1.Günlük makyaj yapacaksanız olabildiğinde doğal görünmesine özen göstermeniz lazım. Uluç bunu François Nars’ın bir sözü ile açıklıyor; “hem bir makyaj artisti hem de bir markanın sahibi olarak; Ne kadar markam olsa bile sokakta makyajsız kadınları gördüğüm zaman gerçekten çok mutlu oluyorum”. Gerçekten bazı yanlış ve abartılı bir şekilde uygulanmış makyajları görünce insan bu söze katılmadan edemiyor.

2.Smokey eyes yani buğulu gözler yapan bir kadının yüzüne baktığınızda makyajı değil de güzelliği ön plana çıkıyorsa o makyaj doğrudur.

3.Eğer kirpikleriniz uzunsa onlara sakın ola daha uzun göstermeye çalışmayın. Maskarayı fazla kullanmanız kirpiğinizi daha güzel yapmaz, sadece uzun bir kirpik görünümü sunar. Uluç, bu durumu örümcek ağına benzetiyor.

4.Yuvarlak bir yüze sahipseniz ilk işiniz onu ince göstermek olmalı.

5.Uzun ve ince yüzleri ise biraz daha yuvarlak göstermenizde yarar var.

6.Oval yüzler en kolay uygulama yapılan yüz tiplerinden biri. Burada en önemli nokta kemik ve yüz hatlarına dikkat etmek. Çünkü yüzü oval veya yuvarlağa dönük olan birinin kemik hatları çok sert olabiliyor.

7. Neon modası birkaç sezondur revaçta. Turuncu uzun zamandır vazgeçilemeyen renklerden biri. Ancak daha flaş maviler, flaşa yakın beyaz ve ten rengi kalemler sıkça tercih ediliyor. Pembe ve mavinin tonları ise dengeli bir şekilde kullanılıyor.

georgia plastic surgery

1 Comment

  1. ergun ebru

    05/10/2017 at 11:20

    Erkan Uluç’un söylediği bütün makyaj sırlarına,tüyolarına uyduktan sonra ünlülerin stilleriyle birleştirmeye ne dersin? Bizce harika olur!
    https://www.tarz2.com/unlulerIn-makyaj-stIllerI
    Buraya tıklaman yeterli:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir