Trend Alarm: Tek Küpe

tek-kupe
Belirli aralıklarla popüler olan tek kulağa küpe takmak aslında çok da yeni bir trend değil. Ancak 2014-2015 Sonbahar-kış sezonunda her zamankinden daha ön planda olacağı bir gerçek. Birden fazla parçadan oluşmuş izlenimi yaratan bu küpeler, parlak taşlar, geometrik şekiller, püsküller ve anahtar şekilleriyle öne çıkıyor. Son dönemin yükselişte olan parçası Ear cuff’lar da bu trendden nasibini alanlardan.

2014 sonbahar/kış koleksiyonunda Louis Vuitton ve Céline markalarının görücüye çıkardığı tek küpe modelleri, sezonun dikkat çekici detayları arasında yerini alıyor. Birçok moda dergisinde kendine yer bulan bu trendi stilinize yansıtmak oldukça kolay. Işıltılı taşlarla süslü, tüm kulağı kaplayan Ear Cuff’lar ile tek küpe modasına farklı bir yorum getirebilir, balerin topuzu yaptığınız saçınızla göz alıcı bir tek küpe kullanarak hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Saçın tek bir yana atıldığı modellerle de bu küpeleri daha ön plana çıkarabilirsiniz.

tek-kupe-trend

ear-cuff-trend

Bu trendi uygulamak için yeni bir küpe almanız şart değil. Evdeki küpelerinizin tekini takarak da bu modaya uyum sağlayabilirsiniz. Böylelikle hem diğerlerinden farklı olup hem de kendi tarzınızı yansıtmış olursunuz. Tek küpe trendinin bir başka güzelliği ise tek bir parçayla şık ve iddialı bir görünüm yakalayabilmek. Gece dışarı çıkarken takıp takıştırmak yerine, tek bir aksesuar ile dikkat çekebilirsiniz.

tek-kupe-boncuk

Avize tarzında küpeler ya da “Statement” olarak tabir edebileceğimiz tarzda küpeleri tercih edecekseniz başka aksesuar kullanmayıp tek bir yıldız yaratmanızı öneririz. Eğer illa aksesuar kullanacaksanız diğer takı seçimleriniz daha sade olmalı. Saçınızı kulak arkasına bıraktığınız modellerle harika bir uyum yakalayan tek küpe trendi toplu saçlarda da oldukça hoş duruyor.

suslu-tek-kupe

Bu trendi uygularken dilediğiniz kadar abartmak serbest. Bu sezon ünlü markaların koleksiyonunda karşımıza çıkacak dikkat çekici büyüklükte ve değişik detaylı tek küpe modelleri gösterişte sınır tanımıyor. Bu renkli ve ihtişamlı takılardan bir tane edinmelisiniz. Özgün ve iddialı takı tasarım modelleri için, farklı tasarımcılara ait küpelerin bulunduğu Zet’e göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir