Sömestr tatilinde çocuklarla yapılacak 8 aktivite

Sömestr tatili zamanının iyice yaklaşmasıyla birlikte anne ve babaları bir endişe almış durumda. Çocukları tatil boyunca nasıl mutlu edeceksiniz?

sömestr.

Eğer imkanınız varsa kayak merkezlerinde yapılabilecek kısa bir tatil hem sizin hem de çocuğunuzun güzel vakit geçirmesini sağlayabilir.  Tatile gitme imkanı bulamayan ve çocuklarının sömestr tatilinde evde sıkılmasını istemeyen anne ve babalar için diğer önerilerimiz de bazen hayat kurtarıcı olabilir.Çocuğunuzun evde sıkıntı içerisinde olmasını ve gün boyu televizyona ya da bilgisayara bağımlı şekilde kalmasını istemiyorsanız, değişik tatil aktivitelerini de değerlendirebilirsiniz.

Kayak merkezlerine gitmek

Her ne kadar sömestr tatilinde ailece kayak merkezlerinde tatil yapmaya gidemiyor olsanız da, yaşadığınız şehre yakın olan ve günü birlik turlar sayesinde rahatlıkla erişebileceğiniz kayak merkezlerine giderek burada eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Hatta kayak dersi alıp amatör bir şekilde pistlerde çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirme olanağına da sahip olabilirsiniz. Sabah gidip akşam dönebileceğiniz bu kayak merkezleri sayesinde çocuklarınızın dağ ve kar havasını doyasıya yaşamasına olanak sağlayabilirsiniz.

Kartopu oynamak

Sömestr tatilinin kışa denk gelmesi ve çoğunlukla bu dönemde kar yağıyor olması sebebi ile bu tatile kış tatili ya da kar tatili dendiğini görebilirsiniz. Durum böyle olunca karın ve kışın tadını en iyi şekilde çıkarabilmek için sömestr tatilinde çocuklarınızla beraber kartopu savaşı yapmanız ya da kardan adam yapmanız da eğlenceli aktiviteler arasında yer alıyor.

Buz patenine gitmek

Pek çok şehirde buz pateni pistinin açılmasıyla birlikte sömestr tatilinde kayak merkezlerine gitme olanağı bulamayan kişilerin buralarda çocukları ile kış mevsiminin en eğlenceli sporlarından biri olan buz pateni ile çocuklarını mutlu edebilmeleri mümkün olacaktır. Çocuklarınızla birlikte siz de buz pateni pistinde kayabileceğiniz gibi onları uzaktan izleme olanağına da sahip olabilirsiniz.

Çocuklarınızla evde pasta ve kek yapmak

Çocuklarınız erke de olsa, kız da olsa siz mutfaktayken yanınıza gelip sürekli malzemeleri karıştırıyor olabilir. Özellikle sizinle vakit geçirmek istedikleri için bu davranışı sergilediklerini görebilirsiniz. Onu şef yardımcınız yaparak mutfakta size yardımcı olmasını sağlamanız, birlikte pasta ve kek yapmanız onun da gün içerisinde sizinle sağlıklı iletişim kurmasını sağlayabilmek adına yararınıza olacaktır.

kek

Birlikte kahvaltı hazırlamak

Çocuklarınız elbette küçük olabilir, ancak onların da evde size yardımcı olabilecek küçük dokunuşlar yapmasını sağlayarak aranızdaki bağın güçlenmesine olanak sağlayacaktır. Hazırladıklarınızın sofraya götürülmesi konusunda yardım almanız onların evde sizinle eğlenceli vakit geçirebilmesine olanak sağlayacaktır.

Sinemaya gitmek

Sömestr tatili esnasında çocukların çok daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilmek için pek çok yeni filmin de vizyona girdiğini görebilirsiniz. Çocuklarınızla tatile gitme imkanınız yoksa birlikte sinemaya gitmek eğlenceli anlar yaşayabilmeniz konusunda size yardımcı olabileceğinden çocuğunuzun yaşına uygun filmler arasından seçim yaparak onların tatile gidemedikleri için üzülmelerini de engelleyebilirsiniz.

sömestr-2

Tiyatroya gitmek

Pek çok tiyatroda, sömestr tatili için özel olarak hazırlanmış olan çocuk oyunları ve müzikaller olduğunu görebilirsiniz. Bu aktivitelere katılarak çocuklarınızın eğlenebilmesini ve keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Siz de bu müzikli tiyatro oyunlarını izlerken çocuklarınızla birlikte çocukluk yıllarınıza dönebilir ve eğlenebilirsiniz.

Tema atölyelerine gitmek

Sömestr tatilinde özellikle 5-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak düzenlenmiş olan çeşitli etkinliklere ve tema atölyelerine onları götürerek kendi yaşıtları ile eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bu atölyelerde çeşitli oyunlar oynamaları mümkün olabildiği gibi, büyüyünce hangi meslekte olmak istiyorsa buna uygun alanlarda çalışma ve yaşama tecrübesi edinmeleri mümkün olacaktır. Bunu tecrübe ederken de oldukça eğlenceli vakit geçirebilecek olmaları sebebi ile çocuklarınızı sömestr tatillerinde bu gibi atölyelere ve tema parklarına götürebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir