Sömestr tatilinde çocuklarınızın keyifli vakit geçirebileceği 6 tema park

Sömestr tatilinde vakitlerini daha iyi bir şekilde değerlendirmelerini sağlayabilmek için, çocuklarınızı çeşitli organizasyonlara, eğlence merkezlerine ve farklı temalara sahip parklara götürebilirsiniz.

sömestr-11

Her yaş çocuğa hitap edebilecek ve ailelerin de çocuklarıyla keyifli vakit geçirmesini sağlayabilecek tema parkları, sömestr tatili sırasında gidilecek yerler listesinde yer alabilir.

Çocuklarınızın keyifli vakit geçirebileceği 6 tema park

Vialand

Paris’te bulunan Disneyland benzeri bir eğlence parkı olan Vialand, geçtiğimiz yıl Türkiye’de kapılarını açmış olan ilk tema parkıdır. Tüm gününüzü rahatlıkla geçirebilmenize olanak sağlamakta olan bu parkta hem küçük hem de büyük misafirlerin ilgisini çekebilecek pek çok eğlence ünitesi bulunuyor. Adrenalin seven misafirler için 3 saniyede 11 km hıza çıkan roller coaster vazgeçilemez bir ünite olduğu gibi çocukların favori oyun ünitesi de Sünger Bob ve Kaşif Dora gibi çizgi karakterlerle fotoğraf çektirebilecekleri alan olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca masal anlatan ağaç da çocukların ilgi odağı haline gelmiş durumda.

Legoland

Bu yaz 30 Temmuz’da Bayrampaşa’da açılmış olan Legoland Discovery Centre, özellikle 3-10 yaş arasındaki çocuklar için ideal bir oyun parkı olarak karşımıza çıkıyor. Çocuklarınızın eğlenmesini istediğiniz gibi, eğlenirken öğrenmesini de istiyorsanız ailece çocuklarınızı alıp burada güzel bir gün geçirebilirsiniz. Legoland’de çocuklarınız koşup oynayacağı ve yapım atölyesine geçerek masa başında lego kurcalayabileceği gibi 4D film de izleyebilecek. Burada Legoların yanı sıra köpekbalıkları, rengarenk tropik okyanus balıkları ve daha pek çok türün bulunduğu Avrupa’nın en büyük akvaryumları arasındaki Sea Life Akvaryum da yer aldığından çocuklarınız burada çok keyifli vakit geçirecektir.

Kidzania

Sömestr tatilinde çocuklarınızla gidebileceğiniz bir diğer yer de Kidzania. Global bir tema parkı olan Kidzania, 4-14 yaş arasındaki çocuklara hitap eden bir tema parkı olarak karşımıza çıkıyor. Burada en önemli özellik çocuklarınız ileride hangi mesleği edinmek istiyorsa, bu mesleklerde deneyim kazanma olanağı bulmasıdır. Arkeolog olmak istiyorsa kazı çalışmaları yapabilir ya da doktor olup acil serviste çalışabilir. Burada çalışarak kazandıkları Kidzoslar (Kidzania parası) ile içeride bulunan mağazalarda alışveriş yapabiliyor olmaları, çocuklarınızın kısa bir süreliğine de olsa çalışma hayatı ve kazandığı parayı harcama gibi konularda tecrübeler edinebilmelerini sağlıyor.

Kidsmondo

Trump Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan Kidsmondo, mesleklerle ilgili simülasyonlar sunan bir tema parkı olarak karşınıza çıkıyor. Çocukların kırk farklı mesleği deneme olanağına sahip olması, yeteneklerinin hangi yönde daha fazla gelişebileceğini anlamalarını ve hangi mesleği edindiklerinde daha mutlu olabileceklerini biraz da olsa fark edebilmelerini sağlıyor.

Sazova Park

Eskişehir’de bulunan bu bilim, sanat ve kültür Parkı 400 bin metrekarelik bir alanda bulunuyor. İçeriğinde gölet ve gerçek boyutlarda bir korsan gemisi, akvaryum ve gerçek ölçülerde bir şato da bulunan bu tema parkında çocuklarınızla iyi vakit geçirebilirsiniz. Ankara ve İstanbul’dan yüksek hızlı trenle Eskişehir’e giderek, ailecek sömestr tatilinde günü birlik bir macera yaşayabilirsiniz.

Kelebek Çiftliği

Türkiye’nin ilk Kelebek Çiftliği olan ve Beykoz’da bulunan bu tema parkında hem çocuklar hem de büyükler oldukça keyifli vakit geçirebiliyor. Önce bir bilgilendirme videosu izleyeceğiniz bu parkta gezintiniz sırasında değişik türlerdeki ve renklerdeki kelebeklerle iç içe olabilmeniz mümkün. Bir rehber eşliğinde gerçekleşecek olan orman safarisi sayesinde sadece kelebekleri görmeniz değil, aynı zamanda ağaç köklerini incelemeniz de mümkün olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir