Şık yılbaşı sofrası kurmanın ipuçları

Yeni bir yıl daha geliyor. Siz de bu yıl bir değişiklik olsun, yeni yılı evde karşılayalım diyenlerdenseniz veya her yıl olduğu gibi bu yıl da sıcacık evinizde yeni yıla girecekseniz hazırlıklara şimdiden başlamalısınız.

yilbasi_sofrasi_kurmak

Ailenizi ve misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayabilmek için ufak tefek bazı eksikleriniz olabilir. Dilerseniz işe harika ve etkileyici bir yılbaşı sofrası ile başlayalım. Yılbaşı akşamlarına gösterdiğimiz özenin en iyi göstergesi hazırladığımız birbirinden şık masalar. Ufak dokunuşlarla herkesi kendinize hayran bırakacak bir yeni yıl masası için size verebileceğimiz bazı ipuçları var.

İşte şık bir yılbaşı sofrası kurmanın ipuçları:

  • Öncelikle yılbaşı sofranız için küçük bir masa seçmeyin. Masa başında uzun saatler geçireceğiniz için hem misafirleriniz geniş bir masada rahat edecek, hem de tüm görsel dokunuşlarınız kendisini çok daha iyi gösterecektir.
  • Masa zemini için örtü seçimi size kalmış. Eğer şık ve ahşap bir masanız varsa zemin için hiç örtü kullanmayabilirsiniz. Ama masanız sıradansa ve sunumlarınızın şıklığına bir hava katamayacak ise zemin için bir masa örtüsü kullanmalısınız. Bu örtünün açık renk ve tertemiz olmasına özen gösterin. Beyaz kendinden desenli bir örtü en ideali olacaktır.
  • Kırmızı renginin yılbaşına özel olduğunu bildiğimiz için runner tercihinizi ışıltılı bir kırmızıdan yana yapmanızı önerebiliriz. Masanızda ister zemin örtüsü olsun, ister olmasın runner kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Bu aksesuar şık masaların vazgeçilmezidir. Renk tercihi ise elbette sizin zevkinize bağlı.
  • Şık bir yeni yıl masasında kullanacağınız her bir porselenin takımınızın bir parçası olmasına önem verin. Bu durumda yaratacağınız bütünlük ardından şıklığı getirecektir. Ve elbette çatal, kaşık, bıçak takımlarınız. yilbasi_sofrasi_porselen_takimOnların da tam takım olması son derece önemli. Özel günler için ayırdığınız ve günlük kullanımda tercih etmediğiniz tüm malzemelerinizi çıkarın ve şova başlayın.
  • Şık bir yılbaşı masası için en uygun su takımı elbette kesme takımlar olacaktır. Kendinden ışıltılı olan kesme su takımları masanıza şıklık katacaktır.
  • Sıra geldi peçetelere. Yemek takımlarınızın içerisine yerleştireceğiniz özel katladığınız peçetelerinizin simli ve ışıltılı olması ince bir detay. BU ışıltı insanı yormayacak sade bir ışıltı olacaktır. Özenle katladığınız peçetelerinizi tutturacağınız aparatları özenle seçin. Yılbaşına özel kırmızı ve özellikle kozalak konseptli birçok aparat bulabilirsiniz.
  • Masanıza yapacağınız bir diğer süper dokunuş da mumlarınız olacak. İki başa yerleştireceğiniz şık mumluklarınız ile uzun mumlar bütünlüğe ayak uyduracak ve şıklığınızı tamamlayacaktır.yilbasi_sofrasi_mumlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir