Sevgili için hazırlayanacak şık bir sofra için öneriler

Sevgili için Sevgililer Günü’nde hazırlanacak sofranın romantik ve şık olması gerekir.
sevgili 2

Sevgililer Günü keyifli bir akşam yemeği geçirmek istiyorsanız, evde kuracağınız sofranızın şık ve romantik olması için bazı detaylara önem vermelisiniz.  Genellikle dışarıda yenen yemeklerde sofra düzeni ve ikramlar konusunda endişe duymanız gerekmez, ancak evde hazırlayacağınız sofralarda en ince detayları bile düşünmeniz gerekir.

Sevgili için hazırlayanacak şık bir sofra için öneriler

Altın rengi ile masanıza şıklık katın: Sevgililer Günü kendinizi daha özel hissetmenize ve erkek arkadaşınızın da kendini önemsenmiş hissetmesine olanak sağlayabilmek için masanızda şıklığı ön plana almalısınız. Daha kaliteli bir sofra hazırladığınız izlenimini yaratabilmek için altın rengi detaylar kullanmanız yararınıza olacaktır. Hem zarif hem de dikkat çekici bir sofra hazırlayabilmek için şık ve altın rengi servis tabakları ya da altlıkları kullanmanız, bardaklarınızda altın yaldız kullanılmış olması, peçeteliklerinizin altın rengi olması büyük bir önem taşır..

Kırmızı temalı bir sofra kurun: Yemekte romantizmi sonuna kadar yaşayabilmek için renk seçimleriniz arasına mutlaka kırmızıyı dahil etmelisiniz. Kalpli peçeteler, kırmızı ve beyaz renkli Amerikan servisleri ve kırmızı renkli mumlarla süslenmiş altın yaldızlı şamdanlar sayesinde daha romantik bir ortam hazırlayabilmeniz mümkün. Bunun yanı sıra tatlı olarak kalp şeklinde hazırladığınız muffinler ve cup kekler de sofranızın renklenmesini ve daha romantik bir hale gelmesini sağlayabilir.

Doğru menüyü kullanmalısınız: Sevgililer Günü sofrasında olamazsa olmazlar arasında yer alan kırmızı şarabın yanın da ne gibi yemekler sunacağınızı da belirlemeniz gerekir. Daha önce defalarca yaptığınız ve lezzetinden emin olduğunuz bir yemek en doğrusu.Bunun için et seçilebilir ancak kullanacağınız tarifi daha önce deneyerek tatmanız yaşayabileceğiniz olumsuzlukları önleyebilir.  Yemek yapma konusunda kendinize güvenmiyorsanız dışarıdan kırmızı et siparişi vermeniz daha doğru bir karar.

sevgili

Sofranıza kendi kişiliğinizi yansıtın: Sofranızda tek renk kullanmak doğru olmayacaktır. Birden fazla renk kullanarak kişiliğinizi yansıtabileceğiniz bir sofra hazırlayabilirsiniz. Kırmızı, beyaz, biraz siyah  ve altın rengini kullanarak hazırladığınız sofralar daha şık ve romantik bir hava yaratabilir. 

Çiçeklerle ortamı renklendirin: Sevgili için daha hoş bir ortam oluşturabilmek amacıyla sofranızda çiçekler kullanmayı da ihmal etmemelisiniz. Yapay çiçekler yerine gerçek çiçekler kullanmanız ortamı daha yumuşak bir hale getireceği gibi daha güzel bir koku oluşmasına olanak sağlayacağı için mutlaka masanızda çiçekleri ve gül yapraklarını kullanmalısınız.

Tatlı seçiminde seçici olun: Sofranızda sırf bulunsun diye bir tatlı bulundurmayın. Klasik hale gelmiş vişneli ya da frambuazlı kalp şeklindeki pastalar ya da cheese kekler kullanmak daha tehlikesiz görünse de artık klasik hale geldiğinden daha pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz ancak romantik bir görünüme sahip olan tatlıları kullanmanız yararınıza olacaktır. Sevgililer Günü’ne özel tatlı tarifleri arasından hem rahatlıkla yapabileceğiniz hem de damak tadınıza uygun olan tatlıları tercih edebilirsiniz.

sevgililer günü 56

Küçük notlarla masanızı daha romantik kılabilirsiniz: Sofranızı hazırladıktan sonra servis tabaklarınızın kenarına, bardakların altına ya da mum dipleri gibi sevgilinizin rahatlıkla görebileceği yerlere küçük notlar bırakabilirsiniz. Özellikle de kendi el yazınızla hazırladığınız ve içinizden gelen sözleri yazdığınız kalp şeklindeki kırmızı kağıtlar masanıza renk katabilir. Böylece bu romantik yemeğin tadını çıkarırken konuşmadan da erkek arkadaşınıza olan sevginizi ve ona verdiğiniz değeri rahatlıkla gösterebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir