Saçlarda yeni trend, renkli saçlar

Özellikle 2014-2015 yaz sezonunda trend olmaya başlayan renkli saçlar, 2016 yılında tam anlamıyla kasıp kavuruyor.

saçlar

İlk zamanlar biraz yadırgansa ve alışılmışın dışında gelse de yavaş yavaş hepimizin bir göz aşinalığı oldu renkli saçlara. Renkli saçlar dediysek tabi ki aklınıza öyle bildiğimiz sarılar, kızıllar gelmesin. Daha uç renkler maviler, yeşiller, pembeler, griler, turuncular….

Özellikle saçlarının rengini sık değiştirmeyi seven ve bu tarz uç konularda ikon olmayı seven Lady Gaga bu akımın öncülerinden. Bunun yanı sıra BritneySpears gibi birçok dünyaca ünlü star da bu akıma uydu ve saçlarını renkli yaptırdı. Bu modeli saçın tamamında tercih edebileceğiniz gibi, fazla cesaretiniz yoksa ve saçlarınız uzunsa sadece uç kısımlarında da tercih edebilirsiniz.

Bu akımı ilk zamanlar cesur kadınlar tercih etti ancak günümüz sezonunda her kadın rahatlıkla yaptırabiliyor. Ancak bu konuda size tavsiyelerde bulunalım sonradan saçım çok yıprandı demeyin, bu tarz neon renkler saçı oldukça yıpratır. Nedeni saçın birçok işlemden geçmesi ve ortalama 6 saat kadar bu işlemlerin sürmesidir. Ayrıca canlı renkler olduğu için sık sık bakım yaptırmak ve her on beş günde bir cila yaptırmanızda fayda var.

Olağan dışı renklerden hoşlanıyorsanız pastel sarı saçlar tam size göre ama sarı saç deyince öyle aklınıza bildiğimiz sarı tonlar gelmesin oldukça iddialı olduğunu söyleyelim. Ama sarı saçı seviyorum, hem de biraz çılgınlık arıyorum derseniz mutlaka bu tonu denemelisiniz. Bu saç rengi tamamen havanızı değiştirecek. Bir diğer avantajı da kolayca başka renge geçme imkanınızın olması.

Giyim tarzınızı ifade etmek için harika bir yoldur saç rengi. Açık yeşil saç rengi oldukça dikkat çekici bir ton olmasına rağmen tarzınızı tam olarak yansıtmaktadır. Eğer kendinizi kötü ve duygusal anlamda boğulmuş hissediyorsanız, hazır bu kadar trend iken denemeye değer. Hem terapi yapmış olursunuz, kendinize hem de 2016 yılında trend olan renkli saç modasına uyum sağlamış olursunuz.

Kızıl ve tonlarından hoşlanıyorsanız mor tonu yine 2016 saç trendleri arasında yerini alıyor. Hemen hemen birçok ünlü tarafından kullanılmıştır. Özellikle moda dergilerinde bu renk saçlar aralara ışıltı kullanarak efsane saçlar ortaya çıkmaktadır.

Kış günlerinde olduğumuz şu aylarda hemen hemen her bayana yakışan bir renk olan ve saçlarda yeni trend  gri renk. Özellikle açık gri saçlar muazzam görünmekte. Modern görünümün yanı sıra yeni tarzları takip eden moda ikonu bir bayansanız bu saç rengini mutlaka denemelisiniz. Kış aylarında koyu renk kıyafetlerle oldukça uyumlu olan gri saç rengi sayesinde giyim de renk sınırlaması da kolay kolay yaşamayacaksınız bizden söylemesi.

Renkli saçlar, modasında size bir önerimiz de eğer beyaz tenli bir bayansanız mutlaka denemeniz gereken saç rengi turuncudur. Bu rengi duyunca birçok bayanın yüzü buruşur gibi olduğunu görür gibiyiz ancak modern bir kesimle hayatınıza renk katacak bir saç rengi bu tarz saç renklerini özellikle geçici boyalarla denemenizde fayda var. Çünkü memnun kalmamanız durumunda saçın işlem görmesi yıpratıcı olabilir ve saçlarınızdan olabilirsiniz.

Tek renk olarak bu saç renklerinden deneyebileceğiniz gibi gökkuşağı renklerinden oluşan adeta bir renk kartelası havası veren ve yukarıdan aşağıya doğru geçişleri olan saç tonu da saçlarda yeni trend diyebiliriz. Oldukça havalı oldukları kadar göz alıcılar. Ancak bu saç tonunda bizce önemli olan saçlarınızın biraz fazla uzun olması ki bu durum saçlardaki renk geçişini sağlarken daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir