Renkli tavan modası

Renklenen tavanlar dekorasyona bambaşka bir soluk getirdi. Renkli tavan olur mu demeyin, öyle güzel olur ki. Duvarların farklı boyanmasından sonra artık tavanlarda da birçok farklı uygulama yapılabiliyor. 

renkli-tavan (2)

Odanın konseptine göre, kullanım amacına göre istediğiniz renk ve desenlerde tavan uygulamaları artık mümkün. Ancak uygulamalarda bazı detaylar var. Tavanlarda yapılacak hatalı uygulamalar odanızın havasını tamamen bozabilir. Bu nedenle karar vermeden önce odaya ait her detayı iyice düşünmeli ve seçiminizi ona göre yapmalısınız. Doğru bir seçim yaptığınız ve renkli ve canlı bir tavan uygulaması ile odanızın dekorasyonunu tamamladığınızda ortaya çıkacak görüntü herkesi büyüleyecektir.

Bu farklılığı sizde odalarınızda uygulamak istiyorsanız ve konu ile ilgili bazı püf noktalara ihtiyacınız varsa gelin hep beraber renkli tavanlarla enerjik odalar yaratalım.

  • Eğer tavan uygulaması yapmak istediğiniz yer bir ev değil de iş yeri veya ofis ise size oldukça farklı bir önerimiz var. Birçok alışveriş merkezinde dünyaca ünlü markaların mağaza tavanlarında ve kafe vb yerlerde tavanları incelediğinizde bu uygulamalara sıklıkla rastlayacaksınız. Bu tarz mekânlarda ve aykırı dekore edilmiş ofislerde tüm tavan boruları ve ısıtma sistemleri açıkta bırakılarak bir uygulama yapılıyor. Genellikle siyah veya koyu gri renge boyanan tavan sanki hala inşaat halinde gibi görünüyor ancak vermiş olduğu hava alışılmışın çok dışında. Tavana döşenen borular, kablo kanalları ve ışıklandırmalar gerçekten sıra dışı bir ortam yaratıyor.
  • Renkli tavan uygulamalarınızı evinizde uygulamak ve enerjik odalar yaratmak istiyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta tavan yüksekliğiniz olacaktır. Eğer tavanınız yüksekse bu uygulama tam size göre çünkü istediğiniz renklerde ve şekilde uygulamalar yapmakta özgürsünüz. Tavanınız dilerseniz duvarlarınızdan daha koyu tonlarda olabilir. Böyle bir tercih yaptığınızda tavanınız biraz daha alçalacak ve odanız daha orantılı görünecektir. Eğer tavan yüksekliğiniz standartlardan da daha kısa ise üzülmeyin, tavanınızı duvarlarınızdan daha açık tonlarda boyadığınızda, özellikle uçuk renkleri tercih ettiğinizde bu uygulama odanıza bir derinlik kazandıracaktır.
  • Özellikle yatak odalarında tavanlara yapılan çok değişik uygulamalar mevcut. İsterseniz yatak odanızın tavanını yıldızlarla dolu bir gökyüzüne çevirebilirsiniz. Yatağınıza yattığınızda bu güzel gökyüzünün tadını çıkarabilirsiniz.
  • Çocuk odalarına yapılan tavan uygulamaları da aynı yatak odaları gibi oldukça farklı. Aynı zamanda oldukça renkli ve enerjik. Bu konuda hayal gücünüzü kullanarak ve sınırlarınızı zorlayarak ortaya çok farklı şeyler çıkarabilirsiniz.
  • Yatak odası ve çocuk odaları dışında yapılan tavan uygulamalarında desenlerden uzak durmak ve sadece renk ile canlılık katmak en doğru seçimlerden biri. Belki renkli bir kişiliğiniz varsa ve çılgın dekore edilmiş bir oturma odasına sahipseniz buranın tavanında da uygulamalara yer verebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir