Oturma odaları pastele bürünsün

İnsanı rahatlatan tonlar olarak görülen pastel tonlar, oturma odanızda sizi rahatlatacak ve dinlendirecek bir etki yaratacaktır. Bırakın oturma odaları pastele bürünsün ve özellikle doğadan gelen toprak tonlarını kullanarak sizi yumuşak ve rahatlatıcı bir dekorasyonla buluştursun. Pastel renkler evinizin havasını tamamen değiştireceği gibi sizi de daha sakin ve huzurlu bir insan haline getirecektir.

Ev dekorasyonunuzun ruh durumunuzu yansıttığı düşünülecek olduğunda oturma odalarınızda pastel renkler kullanmanız çok doğru bir seçim olacaktır. Özellikle de geniş salonlar için gülkurusu, kahve tonları ve gökyüzü mavisinin çeşitli tonlarını evinize getirmeniz daha rahatlatıcı bir etki yaratacaktır. Bunun için tüm renkleri aynı anda kullanmanız ve oturma odanızın dekorasyonuna uygulamanız faydalı olacaktır. Böylelikle kendinizi daha mutlu hissettiğiniz bir oturma odasına kavuşabilir ve evde daha fazla vakit geçirmeyi isteyebilirsiniz.koltuk

Yer döşemelerinde pastel renkler: Yer döşemeleriniz için pastel renkleri kullanmanız daha aydınlık bir odaya sahip olmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Yer döşemelerinizi tamamlayacak pastel tonlardaki duvar boyası ve perdeler de odanızın dekorasyonunu tamamlarken size fayda sağlayacaktır. Bunlar derinlik algısı oluşturmakla beraber daha geniş odalara kavuşmanıza olanak sağlayacaktır. Bunun yanı sıra daha sıcak ve samimi bir oturma odasına sahip olmanızı sağlayarak burada daha rahat olmanıza olanak sağlayacaktır.

Mobilyada pastel renkler: Mobilyalarınız ve oturma gruplarınız için pastel tonları tercih etmeniz odaya baktıkça içinizin açılmasına olanak sağlayacaktır. Bu amaçla konsol gibi ahşap ürünler için toprak rengi olan kahve ve tonlarını kullanırken koltuklar için gülkurusu renginin farklı tonlarını kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra perdelerinizi de gökyüzü mavisi tonlarından seçmeniz size çok daha aydınlık ve ferah bir salon oluşturma olanağı sağlayacaktır.mobilya

Odalarınızda pastel renkleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bir konu da odanızın aldığı ışıktır. Doğal ışık kaynakları olan camlardan bolca yararlanmaya özen göstermeniz gerekir. Cam ve pencerelerin yanı sıra mum, abajur ve yumuşak bir ışık oluşturan aydınlatma sistemlerini kullanmanız hazırladığınız pastel tonlardaki oturma odanızın daha sakin ve dingin bir yer haline gelmesine olanak sağlayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir