Merdiven altındaki boşluklar için 4 öneri

merdivenalti

Evlerde en sıkıntı yaratan ve en az kullanılan alanlardan biri olarak yarattığı boşluk görmezden gelinmeye çalışılsa da rahatsız edici olabilen merdiven altlarında değişik dekoratif dokunuşlar gerçekleştirmeniz sayesinde bu alanları daha etkin biçimde kullanabilmeniz söz konusu olabilecektir. Size sunacağımız merdiven altındaki boşluklar için 4 öneri sayesinde bu boşluğu en iyi şekilde değerlendirebilmeniz söz konusu olacaktır. Aslında şaşırtıcı şekilde büyük bir dekorasyon potansiyeline sahip olan bu alanları iyi şekilde değerlendirdiğiniz takdirde çok kullanışlı alanlar yaratabilmeniz söz konusu olabilecektir.

  • Depolama alanları yaratın: Genelde merdiven altına kullanmadığınız eşyaları koyuyor olsanız da ortaya çıkan karmaşık görüntüden rahatsız oluyorsanız doğru bir planlama gerçekleştirerek bu alanları çok verimli şekilde kullanabilmeniz söz konusu olabilecektir. Bunların başında da elbette çekmece şeklinde açılabilen depolama alanları gelmektedir. Böylelikle ev dekorasyonunuza uygun özelliklere sahip merdiven altı çekmecelerinize kullanmadığınız eşyalarınızı sorunsuz bir şekilde depolayabilirsiniz. Çekmece yerine kapakları bulunan dolaplar da oluşturabilirsiniz.
  • Raflar yerleştirebilirsiniz: Merdiven görünümüne sahip olan ve merdivenlerinizle birlikte aşağıya doğru giden raflar kullanarak buraya kitaplarınızı ya da süs eşyalarınızı koyabilirsiniz. Hatta buraya fotoğraflarınızı koyarak bir anı köşesi de oluşturabilirsiniz. Hatta buraya küçük bir zigon sehpa ve iki sandalye ile güzel bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Kahvenizi yudumlarken kitap okumak size kendinizi rahatlatabileceğiniz bir alan yaratabilmeniz hususunda fayda sağlayacaktır.

merdivenalti-1

  • Portmanto olarak değerlendirebilirsiniz: Yapacağınız patrik bir düzenleme sayesinde burada askılar bulunan bir portmanto oluşturabilirsiniz. Bu sayede eve girdiğinizde eşyalarınızı rahatlıkla bırakabileceğiniz ya da çıkarken çok daha hızlı şekilde hazırlanıp dışarıya çıkmanıza olanak sağlayacak bir depolama alanına daha sahip olabilirsiniz. Üstelik evinize ekstradan bir portmanto alma zorunluluğunuz da ortadan kalkacaktır.
  • Rahatlama köşesi yapabilirsiniz: Eğer merdivenleriniz evinizin kenar kısmında yer alıyorsa ve buradan bir pencere açma olanağınız bulunuyorsa merdiven altına bir pencere açtırıp evinizin aydınlık olmasına olanak sağlayabilirsiniz. Hatta bu pencerenin önüne koyacağınız divan sayesinde daha rahat şekilde evinizde kitap okuyabilmeniz, dinlenebilmeniz ve boş vaktinizi keyifli bir şekilde değerlendirebilmeniz söz konusu olabilecektir. Ayrıca yatak olma özelliği de bulunan bir mobilya aldığınızda küçük misafirlerinizi de burada rahatlıkla ağırlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir