Mayıs ayında kaçırılmayacak 2 festival

muzik-festival

Baharla birlikte festival sezonu da açıldı. Baharın keyfini çıkarmak, müziğe ve eğlenceye doymak için festivallerden daha iyi bir seçenek yok. Eğer bu hisleri yaşamayalı uzun zaman olduysa, Mayıs ayı boyunca gerçekleşecek birçok festival bu özleminizi gidermeye birebir. Bunlar arasından yakında gerçekleşecek iki tanesini sizler için seçtik. Biri alternatif müzik severlerin vazgeçilmezi Babylon Soundgarden. Diğeri ise yenilikleriyle öne çıkan 1st Harvest Festival.

Babylon Soundgarden
Bu yıl 5.cisi düzenlenen Babylon Soundgarden 2015, alternatif içeriği ve keyifli aktiviteleri ile Kilyos’un etkileyici doğasında hayat buluyor. 23 Mayıs Cumartesi günü Kilyos’un yeşille maviyi buluşturan eşsiz atmosferinde gerçekleşecek olan Babylon Soundgarden, yabancı ve yerli sanatçıların, grupların ve DJ’lerin performanslarıyla müzikseverlere eğlenceli bir gün yaşatacak. Türkiye’de ilk defa yine Babylon Soundgarden’da, dört farklı sahnede her biri kendi tarzında başarılı birçok yeni ve yetenekli müzisyenler sahne alacak.

Festivalin ana sahnesi olan “Kilyos Sahnesi”nde romantik ve melankolik pop parçalarıyla ünlü Anna Calvi, yabancı müzik piyasasında R&B ve folk’un en yenilerinden Maverick Sabre, Nijeryalı saksafon efsanesi Orlando Julius ve grubu The Heliocentrics, DJ setiyle T.E.E.D ve Türk Hip-hop sahnesinin köklü gruplarından Mode XL performanslarını sergileyecek.

Babylon Soundgarden’ın daimi sahnelerinden “Radyo Babylon” sahnesinde ise indie rock’un efsane isimlerinden Wild Beasts, elektronika ile ambient tarzını bütünleştiren Baths, psikedelik rock ve folk rock denilince son dönemlerde akla gelen ilk isim Goat, Türk sanat müziğini rock’la harmanlayan Gaye Su Akyol ve yerli alternatif gruplardan Ayyuka festivale damgasını vuracak.

Babylon Soundgarden’ın vazgeçilmez noktalarından Red Bull Music Academy Sahnesi’nde dinleyicileri ile buluşacak olan Nathan Fake (DJ Set), Acid Arab (Live), Mo Kolours, Kim Ann Foxman, Zahed Sultan (Live), Ah!Kosmos ile yeni Dj’lerden Ece Özel ve Kerem Akdağ festivale katılanlara keyifli dakikalar geçirtecek. Yıldızı yeni parlayan yerli isimlerden Kalben, sesi ve gitarıyla kulaklarınızın pasını silerken, indie pop’un yeni yeteneklerinden Can Kazaz naif tınılarla sizleri huzura doyuracak. Şarkı sözleri kadar tatlı sesiyle hafızalara kazanan Nil iPek’in naif parçalarıyla ise farklı hayallere dalacaksınız.

Bir festivalden çok daha fazlasını sunan Babylon Soundgarden’da baharın keyfini çıkarmaya hazır olun.

1st Harvest Festival
40 yıldır birçok etkinliğe ev sahipliği yapmış olan Küçük Çiftlik Park, bu sene 1st Harvest Festival ile müzik severleri alışa gelmişin dışında bir festival ile buluşturuyor. 31 Mayıs’ta ilki düzenlenecek olan Harvest Festival, Türkiye’ye ilk defa ayak basacak yabancı grupları ağırlıyor. Breezeblocks, Taro, Fitzpleasure şarkıları ile milyonların beğenisini kazanan Britanya Mercury Ödüllü Alt J ve Danimarka’nın en iyi indie rock grubu Mew, KüçükÇiftlik Park’ın hasatında müzikseverleri eşsiz bir canlı müzik deneyimine davet ediyor.

Renkli ortamı ve harika katılımcılarıyla cezbeden etkinlikte, festivallerin olmazsa olmazı reggae band SATTAS, dinleyince bayılacağınız muhteşem üçlü Flört, İstanbullu power trio KöK ve saykodelik grup Eskiz katılanlara keyifli zaman geçirtecek.

İyi müziğin yanı sıra birçok sanat dalına ait öğretici, yaratıcı atölyeleriyle dikkat çeken festivalde yüzlerce ürünün oluşumuna ve el değiştirmesine tanıklık edebilirsiniz. Craft düşkünleri için gitar yapımı, doğal tedavi meraklılarına şifalı bitkiler atölyesi, evde sabun yapımı bunlardan sadece birkaçı. Ayrıca festivalde pazar alanı da olacak. Organik gıda ürünlerinden kıyafete, takıdan plaklara, manavdan kahve dükkanlarına kadar birçok güzellikle buluşacağınız Harvest Festival’de müziğin ve eğlencenin tadını çıkarmaya hazır olun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir