Küçük odalar için pratik ve şık fikirler

Günümüzde ekonominin de etkisi ile sitelerin daha fazla tercih ediliyor olması daha küçük evlerde yaşamamıza neden olabiliyor. Bu sebeple daha büyük görünen küçük odalar yaratmak büyük bir önem taşır. Bu konuda küçük odalar için pratik ve şık fikirler kullanılması size kolaylık sağlayacağı gibi size hareket etmeniz için daha fazla alan bırakacağından mutlaka kullanmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Küçük odalarınızın daha geniş görünmesi için her alanı en verimli şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle ne kadarlık bir alana sahip olduğunuzu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu sayede mobilya seçimlerinizi yaparken buna göre karar verebilmeniz söz konusu olabilecektir. Alacağınız dolapların kapaklarının açılıyor olması ya da sürgülü olması gibi konular bu noktada büyük bir önem taşır.

kucuk-oda-3

Genel olarak küçük odalar için pratik ve şık fikirlere baktığımız zaman küçük odalarda açılıp kapanan dolap kapakları yerine sürgülü kapaklar tercih edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Bu sayede daha az alanı kullanarak dolabınızı kullanabilirsiniz. Bunlar hem konsollar için, hem kitaplıklar için hem de elbise dolapları için daha doğru bir seçim olacaktır.

Küçük odalarınızı eşyaya boğmanız daha da küçük görünmesine ve daha dağınık bir görüntü oluşturmasına sebep olacağından dolayı seçimlerinizi yaparken daha küçük ve daha az sayıda mobilya kullanımına özen göstermelisiniz. Hatta mümkünse aynı anda birkaç ürün olarak kullanılabilen açılan masalar gibi ürünleri tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Aydınlatma küçük alanların daha büyük görünmesi üzerinde büyük bir etki yaratacaktır. Daha ışıklı bir oda daha geniş görünecektir. Karanlık bir oda hem karışık hem de daha küçük görünecektir. Bu sebeple seçimlerinizi daha fazla aydınlatma kullanarak ve daha açık tonlarda mobilyalar kullanarak gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

kucuk-oda-2Aydınlatmanın yanı sıra duvar rengi, zemin rengi ve mobilya seçimlerinizde açık renk kullanmanız daha ferah ve geniş bir alan algısı yaratmanız konusunda size destek olacaktır. Mümkün olduğunca açık renkli ve düz renk ürünler kullanmanız sayesinde küçük odalar için pratik ve şık fikirler uygulamalarınızın başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi mümkün olacaktır. Bu sebeple size önerilerimizi göz önünde bulundurmanız daha doğru bir adımdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir