Kavanozlardan bambaşka objeler yaratın

Hepimizin mutfağında yer bulan reçel, turşu veya konserve kavanozlarını boşalınca atmak yerine onları bir sanat eserine dönüştürmeye ne dersiniz? Genellikle içinde baharat ve benzeri gıdaları sakladığımız kavanozları küçük dokunuşlarla bambaşka objelere çevirerek dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz.

sabunluk-seti

Kavanozları dilediğiniz bir renge boyayıp sabunluk, diş fırçalık veya pamukluk olarak kullanabilirsiniz.

kavanoz-lamba-2

Kavanozlardan çok şık ve modern bir aydınlatma elemanı oluşturabilirsiniz. Bu tavandan sarkıtmalı lamba bahçenize bambaşka bir hava katacak.

kavanoz-vazo

Cam kavanozları farklı renklere boyayıp sevimli bir vazoya dönüştürün. Bu sevimli mini vazoları odanızın bir köşesine veya evin girişindeki şifonyerinizin üzerine koyarak yaşam alanınıza renk katabilirsiniz.

hasır-vazo

Düz cam kavanozun etrafını hasır iple dolayarak yemek sofralarınız için şık bir vazo haline getirebilirsiniz. Bu vazo modeli romantik tarzda hazırlanmış masalar için biçilmiş kaftan.

orgu-mum

Cam kavanozunuza uygun ölçülerde ördüğünüz tığ işi kılıfla onlara bambaşka bir hava kazandırabilirsiniz. Dibine kum koyup üzerine beyaz mum yerleştirerek şık bir mumluk yaratabilirsiniz.

kavanoz-simli

Cam kavanozun bir kısmını simle kaplayarak ışıltılı bir vazoya dönüştürün. Bu vazo evinizin dekoruna farklı bir hava katacak.

altın-kavanoz

Daha çarpıcı bir görünüm için kavanozun büyük bir bölümünü altın rengine boyayıp alt kısmını dore simlerle süsleyin. Böylece sıradan kavanozunuzu harika bir dekoratif aksesuara çevirebilirsiniz.

mumluk-3

Cam kavanozların içerisine doğal taşlar ve mumlar yerleştirerek cam fenerler oluşturabilirsiniz. Bu cam fenerleri bahçenizde bulunan ahşap duvarın üzerinde sergileyebilirsiniz.

kavanoz-dekoratif

Farklı boylarda kavanozları renkli dantel veya örgü kılıflarla süsleyerek onları bambaşka bir havaya sokabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir