Kardeş odaları için dekorasyon fikirleri

İkiz çocuklarınız ve kardeşler için birbirinden güzel dekorasyon fikirlerini sizler için derledik.

ikiz-oda-5

Raflı bir yatak başı tercih ederek kitaplarını ve oyuncaklarını koyabileceği ek alan yaratabilirsiniz. Ayrıca yatağın altında bölmeli bir alan yaratarak burada sepetler içinde oyuncaklarını saklayabilirsiniz. Çocuğunuzun gerek nevresim takımında, gerek lambasında sevdiği renkleri kullanmaya özen gösterin. Bir bölümü pembe diğer bölümü yeşil aksesuarlarla süslü bu oda oldukça sevimli görünüyor.

ikiz-odasi-4

Nostaljik ve modern parçaları bir arada kullanarak sıcak ve samimi bir oda hazırlayabilirsiniz. Bu noktada ilk tercihiniz eski tarz ahşap karyola olsun. Aynı tip dekorasyonlardan sıkıldıysanız, komodin yerine iki yatağın ortasında eskitme tahta bir sehpa kullanabilirsiniz. Yalnız yatağınız koyu kahve ahşap ise sehpayı açık renkte tercih edin. Böylece daha ferah ve aydınlık bir görünüm elde edersiniz. Her iki yatağın üzerinde ahşap detaylara sahip bir ayna kullanarak mekana derinlik katabilirsiniz. Son olarak açık renkli bir kilimle bütünlük sağlayın.

kardes-yatak-odasi

 

Mavi ve beyazın müthiş uyumunu çiçek deseniyle buluşturmaya ne dersiniz? Naif, sıcak ve romantik bir oda için nostaljik beyaz bir karyola, minimal tasarımlı bir komodin ve çiçek desenli bir cibinliğe başvurun. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi cibinliğinizle aynı desende bir duvar kağıdı kullanarak bütünlük yakalayabilirsiniz. Ancak bu biraz göz yorabilir gibi. Bu tarz bir oda çocuk odasının yanı sıra  misafir odası olarak da kullanılabilir.

cocuk-odasi

Erkek çocuklarınıza gri,kahve ve turuncu tonlarıyla hoş bir oda hazırlayabilirsiniz.Açık kahve tonlarında ahşap mobilyalarınızı turuncu aksesuarlarla bir araya getirerek sıcak bir ambiyans yaratabilirsiniz. Yatak başlarının üzerinde isimlerinin baş harfinden oluşan bir duvar süsü kullanarak ortama farklı bir hava katabilirsiniz.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir