Kanarya Adaları İçin Sömestre Ve Öncesi İçin Yerinizi Ayırtın

Kanarya-adalari

Sömestre tatilini güzel değerlendirmek istiyorsanız, Kanarya Adaları’na doğru keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Sizlere Sömestr yurtdışı turları arasından iki farklı gemi turu seçeneği belirledik. İster MSC Splendida ile Kazablanka, Santa Cruz De Tenerife,  Funchal adalarını keşfe çıkın, isterseniz Norwegian Epic Cruise ile Tangier (Fas), Las Palmas (İspanya) ve Malaga bölgelerini yakından görme fırsatı yakalayın.

MSC Splendida ile Kanarya Adaları
18 güverte ve 1637 kabiniyle İtalya’nın en görkemli cruise gemilerinden biri olan MSC Splendida ile Kanarya Adaları’nı keşfetmeye ne dersiniz? İstanbul’dan Cenova limanına transfer ile birlikte Cenova’dan kalkacak olan gemiyle Barselona, Kazablanka, Santa Cruz De Tenerife,  Funchal ve Malaga limanlarına uğrayacağınız 12 günlük harika bir kanarya adaları turu yapabilirsiniz.

3959 yolcu kapasitesine sahip geminin çeşitli imkanları ve renkli aktiviteleriyle keyifli bir yolculuk geçirmeniz mümkün. Spor merkezi, koşu parkuru, fitness merkezinin yanı sıra solaryum, SPA, güzellik merkezi, Türk hamamı gibi rahatlatıcı alanlar mevcut. Geminin diskosu, karaoke barı ve 4D sinema salonları da eğlenceli vakit geçirmek için ideal. Tam pansiyon konaklama sunan geminin restoranlarında leziz yemeklerin tadını çıkarabilir, gemide olduğunuz saatlerde Spa merkezinde güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Tur boyunca uğrayacağınız duraklardan Kazablanka, Santa Cruz De Tenerife ve Funchal hakkında küçük gezi tüyolarını bir araya getirdik.

Kazablanka
Fas’ın en kozmopolit ve batılı şehri olan Kasablanka, Fransız sömürgeciliğinin izleri ile birçok film sahnesini hatırlatıyor. Kazablanka’ya gtimşken 2.Hasan’ın türbesi, Anfaplace Shopping Center, Quartier Habous,  Casa’s Medina’yı mutlaka ziyaret edin. Bakır, pirinç, gümüş  ve ev yapımı eşyaların bulunduğu Quartier Habous’da Fas’a özgü geleneksel giysiler ve halılara rastlayabilirsiniz. Hediyelik eşya arayışındaysanız Morocco Mall ve Boutique Jerraflore’a uğramanızı tavsiye ederiz.

Doğayla kucaklaşacağınız huzur dolu dakikalar için Bouskoura Ormanı ve Isesco Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Santa Cruz De Tenerife
Kanarya Adaları’nın başkenti Santa Cruz De Tenerife, kendine has egzotik havası, tarihi yapıları, renkli çarşıları ve gümrüksüz alışveriş imkanıyla turistleri cezbeden bir adres. Şehirde gezip görülecek pek çok yer var. Tenerife Auditorium (Auditorio de Tenerife), San Francisco Kilisesi, San Juan Bautista kalesi, Güzel sanatlar müzesi, Rambla del General Franco, La Recavo Mercado ve Mercado Municipal Nuestra Senora de Africa adlı gıda pazarı görülmeye değer yerlerden. Pazar günleri kurulan Afrika pazarında meyve, sebze, et ve balık ürünlerinin en tazesini bulmanız mümkün. Dünyanın dört bir yanından değişik yemekler bulabileceğiniz pazar oldukça renkli ve hareketli bir atmosfere sahip.

Alışveriş sevenlerdenseniz, Comercial Meridiano ile Circulo de Bellas Artes de Tenerife’ye uğramanızı öneririz. Özellikle son derece büyük bir alışveriş merkezi olan Comercial Meridiano’da aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz.  Hediyelik eşya için La Cabana del Te ile Bolchetta’ya uğrayabilirsiniz.

Doğaya meraklıysanız Museo de la Naturaleza y el Hombre adlı doğa tarihi ve arkeoloji müzesini de gezinize dahil edebilirsiniz.

Funchal
Konumu ve manzarasıyla dünyanın en yüksek anfi tiyatrosunu anımsatan Funchal, Portekiz’in ılıman iklime sahip şirin bir şehri. Şehirde görülmeye değer pek çok yer bulunuyor. Monte Cable Car, Nossa Senhora do Monte Kilisesi, Santa Clara Manastırı, Mar meydanı bunlardan birkaçı.

Hemen her köşede çiçek, balık veya bir meyve pazarı var. Bu pazarlarda farklı türde balıkları ve değişik egzotik meyveleri bulabilirsiniz.

Doğayla baş başa kalmak istiyorsanız, Monte Palace Tropical Garden ve Santa Catarina Park’da vakit geçirebilirsiniz. Monte kasabası da görülmeye değer yerlerden. Cabo Girao seyir terasına çıkıp muazzam manzarayı seyretmeden dönmeyin. Hediyelik eşya alışverişi için Forum Madeira, Fundacao Livraria Esperanca ve Dolce Vita alışveriş merkezine uğrayın.

Norwegian Epic ile Kanarya Adaları
Norwegian Epic Cruise gemisi ile yapılan Kanarya adaları turu da bir başka alternatif. 329 metre uzunluğunda, 4.100 yolcuyu ağırlayabilen Epic ile Batı Akdeniz’in en güzel limanlarına yelken açabilirsiniz. Gemi hem teknik açıdan hem de imkanları bakımından son derece donanımlı. Gemide bulunan kumarhane, alışveriş merkezleri, çocuk kulüpleri, gösteri salonları ve daha birçok aktivite alanı keyifli bir yolculuk geçirmenizi sağlıyor.

Barselona’dan hareket edecek gemi ile Tangier (Fas), Las Palmas (İspanya), Santa Cruz de Tenerife (İspanya), Funchal (Portekiz), Malaga(İspanya) limanlarına uğrayacağınız 11 günlük keyifli bir geziye hazır olun.

Tangier
Avrupa’ya yakın konumu ve liman kenti olmasıyla öne çıkan Tangier, Fas’ın gözde şehirlerinden biri. Büyük Camii, Grand Soco, Medina bölgesi, Fransa Meydanı, Herkül Mağarası, Ville Nouvelle, Charf Tepesi şehirde görülmesi gereken duraklardan.

Dar sokakları ve gül bahçeleriyle ünlü Medina bölgesinde dolaşabilir, doğayla iç içe olmak için Mnar Parkı’na uğrayabilirsiniz.

Malaga
Dünyadaki en eski şehirlerden biri olan Malaga, aynı zamanda Pablo Picasso’nun doğum yeridir. Bu özelliğiyle Malagra için Kübist sanatın beşiği denebilir.

Bir sanat şehri olarak dikkat çeken Malaga’da cam, kristal, klasik araba, çağdaş araçlarla ilgili sergilere rastlamanız mümkün. Ayrıca birçok yerde Picasso’nun çalışmalarını görebilirsiniz.

Muz ağaçları ve harika fıskiyelerin bulunduğu Paseo del Parque’yadan geçip Eski Şehre gidebilir,  La Calle Larios’da mağazaları dolaşabilirsiniz. Bir akşam İspanyol tavernasına uğramadan da dönmeyin.

Setur’un diğer gemi turu ve yurt dışı turları seçenekleri için setur.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir