İlk buluşma sırasında erkeklerin dikkat ettiği 8 şey

İlk buluşma,  kadınlarda heyecan yaratan ve hazırlanırken özen gösterdikleri anlardandır. Hoşlandıkları erkeğin beğenmesi için kendilerine oldukça özen gösterirler.

ilk-buluşma

Genel olarak zaten merak duyulan ilk buluşma, kadının heyecanlı olması ve erkeğin de çekingen olmasıyla daha da zor bir hal alır. Buluşma diliminde ne yapılacağı bilinemeyebilir, her iki tarafın kafasından belki binlerce düşünce geçer.  Çoğunlukla kadınların en çok düşündüğü, ikinci buluşmanın gelip gelmeyeceğini, erkek üzerinde nasıl bir intiba bıraktığıdır.

Peki, ilk buluşmada bir erkeği etkilemenin yolu nelerdir? Erkekler ilk buluşmada nelere dikkat eder?

Heyecanımızı bastırmak ve daha öz güvenli olabilmeniz için hazırladığımız yöntemlere kulak verin.

1- Tarzınızı konuşturun!

Her ne kadar erkekler dış görünüşün önemi yok, önemli olan iç güzellik dese de günümüzdeki erkekler dış güzelliğe önem veriyor. Emin olun, ilk buluşmada içinizin ne kadar güzel olduğunu bir anda keşfedemeyeceği için ilk intibada, dış görünüşünüze göre bir karar verecektir. Kendinize göre bir tarzınız ve duruşunuz olursa sizden iki kat daha fazla etkilenmesi mümkün.

2- Makyajı abartmayın!

Güzel olmak ve bakımlı olmak adına makyajı abartmayın çünkü erkekler aşırı boyalı yüzlerden sizin tahmin ettiğiniz kadar hoşlanmıyorlar. Doğal ve doğru yapılmış makyaj ideal olan. Temiz, sade ancak çarpıcı makyaj yapmak daha önemli, adeta makyajınız yok gibi olmalı. Tabi makyajın tüm unsurlarını kullanmalısınız. Bu yüzden makyajınızı yaparken natürel tonları tercih edin.

3- Doğru parfüm

Kokunun ne kadar etkileyici bir yanı olduğunu bilmeyen yoktur, bu yüzden ilk buluşmada dikkat edilecekler arasında üst sıradadır. Hoş, ağır olmayan ve sizin tarzınızı yansıtan bir parfüm karşınızdaki erkeğin başını döndürecektir. Özel seriden bir parfüm olursa bu daha iyi bir etki yaratabilir. Buluşma gününün ardından başını döndüren kokunuzun halen etkisinde olması erkeklerin hoşuna gidecektir.

4- Buluşmaya geç kalmayın

Maalesef bazı kadınların en büyük eksik yanı bekletmek! Biliyoruz ki hiç birimiz bilerek veya isteyerek geç kalmıyoruz. Özellikle böyle özel zamanlarda hazırlanırken hep bir aksilik oluyor ve elimizde olmadan geç kalıyoruz. Ama ilk buluşmada geç kalma süresi beş dakikayı geçmemeli. Çünkü erkekler daha ilk buluşmada çok fazla bekletilmekten hoşlanmazlar.

5- Kendinizi vazgeçilmez olarak yansıtmayın

Evet, kendimizi biraz ağırdan tanıtalım. Ama diyaloglar içerisinde “Ben şöyleyim, ben böyleyim.” gibi itici konuşmalardan uzak tutalım çünkü erkekler genelde daha ilk buluşmada bu tarz konuşan kadınları oldukça itici buluyor. Belki gerçekten çok iyi, çok güzel, çok başarılısınızdır ancak bunu zamanla kendisinin keşfetmesi daha iyi. Hem bu durum onda merak da uyandıracak.

6- Hayat hikayenizden bahsetmeyin

İlk buluşmada tabi ki, az biraz kendinizden bahsedeceksiniz ancak uzun uzun kendinizi anlatarak karşınızdaki erkeğin heyecanını kırmayın çünkü ilk buluşmada emin olun baştan sona sizin hayat hikayenizi merak etmiyordur. Karşılıklı soru cevap şeklinde az ve öz cümleler kurarak kendinizi ifade etmeniz yeterli.

7- Eski defterleri açmayın

Erkekler daha ilk buluşmada eski aşklardan, eski sevgililerden bahsedilmesinden pek hoşlanmazlar. Her şeyden önce geçmiş geçmişte kalmış. Sizi yeni yeni tanımaya başladığı anlarda başka bir erkekten konu açılması ve muhabbetin bu yönlü devam etmesi erkekleri sıkmaktan başka hiçbir işe yaramaz ve sizi itici kılar. Tabi ki sizin geçmişe dair bazı şeyleri bilmesi önemlidir ama ilk buluşmada olmasın bu.

8- Fazla yakınlaşmalardan kaçının

İlk buluşmalarda gereksiz yakınlaşmalarda bulunmayın. Belki karşınızdaki erkek buluşma esnasında tepki vermeyecek ancak emin olun içten içe bu durumun oldukça basit olduğunu düşünecek. Kafasında böyle bir düşüncenin olmaması ve ağır bir hava oluşturmak için hem fiziksel olarak hem de konuşmalarınızda gerekli mesafeyi koruyun. Kısaca ne soğuk bir kişilik olun, ne de aşırı gevşek davranışlarda bulunun.  Uzun sarılmalar, öpücükler faslını eğer birbirinizden etkilendiyseniz ve görüşmeye devam etmeye karar verirseniz, daha sonraki buluşmalara saklayın.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir