İlişkinizde kendinizi mutlu etmenin 6 yolu

mutlu-cift

Bu dönemde sadık ve güvenilir bir sevgili bulmak oldukça zor. İlişkiler adeta pamuk ipliğine bağlı. Ufacık darbelerde kopup gidiyor ve bir daha birleşmiyor, birleşse de tadı olmuyor. Eğer âşık olabildiyseniz ve sevgilinize de güveniyorsanız yaşadığınız ilişkinin tadını çıkarmaya ve kendinizi doyasıya mutlu etmeye bakın. Çünkü bu şans her zaman kapınıza gelemeyebilir. Peki ya bu nasıl olacak derseniz işte size ilişkinizde kendiniz mutlu etmenin 5 yolu;

  • Kesinlikle kıyaslama yapmayın. Ne kendinizi, ne sevgilinizi ne de ilişkinizi başkaları ile kıyaslamayın. Dışarıdan görünenler her zaman eksiktir bunu unutmayın. Bu nedenle dışarıyla uğraşmak yerine elinizdekinin kıymetini bilin ve dışarıya zaman harcayacağınıza bu zamanı kendinize ayırın.
  • Hayaller hep çok güzeldir elbette ve kadınlar hayaller olmadan yaşayamazlar. Ama en büyük hayal kırıklıkları büyük hayallerin ardından gelir. Hayal kurmayın demiyoruz, tabi ki hayaller kurun ama bunları abartmayın. Gerçeğe daha yakın ve olabilecekler hayaller gerçekleştiğinde mutluluğunuzu bir düşünün.
  • Sadece sevdiğiniz adam için yaşamaktan vazgeçin. Sürekli o odaklı yaşamak hem sizi hem de karşınızdaki insanı farkında olmada sıkacak ve bunaltacaktır. Herkesin ayrı ayrı bir birey olduğunu, farklı kişilik yapılarına sahip olduğunu ve farklı zevkleri olabileceği fikrine alışın ve ara ara ikinizi de özgür bırakacak adımlar atın.
  • İlişkinizde ve karşınızdaki insanda mükemmeli aramayın çünkü öyle bir şey yok. Bunun peşinden koşarak boşuna kendinizi üzmeyin, sahip olduklarınızla yetinin ve tadını çıkarmaya bakın. Böylece olanın en mükemmeli zaten sizin olacaktır.
  • Yaşadığınız ilişki de kavgalarınız ve tartışmalarınız olacak ama bunun sonunda karşınızda ki insana kin tutmayın. Kin tutmak ve bu kini burnundan getirmek karşınızdaki insanı üzecektir ama unutmayın ki ondan daha çok sizi üzecektir. Çünkü kadınlar böyle durumlardan daha çok etkilenirler.
  • Eğer çok mutlu olmak istiyorsanız korkularınızı bir kenara bırakın. Daha önce ne yaşamış olursanız olun, kalbiniz ne kadar kırılmış olursa olsun bunlardan korkmayın ve bu ilişkinizi de geçmişin sorunları yüzünden heba etmeyin. Unutun ve korkmayın ancak kendiniz böyle mutlu edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir