İlham veren 7 mutfak dekorasyonu

siyah-beyaz-mutfak
İlham veren bir mutfakta yemeklerinizi hazırlamak ve misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabilmek istiyorsanız ilham veren 7 mutfak dekorasyonu önerilerimizi göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır. Bu mutfak dekorasyonu önerileri sayesinde hayal ettiğiniz ve keyifle çalışabileceğiniz mutfaklara kavuşabilirsiniz. Mutfakta vakit geçirmekten hoşlansanız da hoşlanmasanız da bu mutfak dekorasyonları sayesinde içinden çıkmak istemeyeceğiniz mutfaklara kavuşabilmeniz mümkün olacaktır.

Özellikle kadınlar için evin kalbi olarak nitelendirilebilen mutfakların dekorasyonunda sıradanlıktan uzaklaşmak ve keyifle yemeklerinizi, tatlılarınızı, pastalarınızı, kurabiyelerinizi yapabileceğiniz mutfaklara kavuşmak için kullanabileceğiniz bu dekorasyon fikirleri sayesinde misafirlerinizin mutfağınıza girmesinden dolayı herhangi bir çekince yaşamak zorunda kalmazsınız.

  • Egzotik mutfaklar: Kendinizi yemek yaparken egzotik bir ülkede yaşıyormuşsunuz gibi hissetmenize olanak sağlayacak olan bu mutfak dekorasyonu fikrinde bambu ağaçlarından yapılmış olan mobilyaların ve aydınlatmaların kullanıldığını görebilirsiniz. Ayrıca büyük yapraklara sahip bitkiler kullanmanız da bu genel havayı destekleyecektir.
  • Metalik mutfaklar: Mutfağınızda daha modern bir görüntü yakalayabilmek için beyaz eşya ve ankastre ürünlerinizi metal renkli olanlar arasından seçmeniz faydanıza olacaktır. Ayrıca metal görünüme sahip masa ve sandalye gibi mobilyalar tercih etmeniz de metal rengin ışıl ışıl olması sizi memnun edecektir.
  • Geometrik mutfaklar: Bu yılın trendleri arasında yer alan dekorasyonda geometrik şekil uygulamasını mutfaklarınızda da gerçekleştirebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızdan raflara kadar geometrik şekiller kullandığınız mutfaklarınızın daha modern ve canlı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Rengarenk mutfaklar: Kendinize küçük ve renkli bir dünya yaratmak istiyorsanız parlak ve canlı renklerden oluşan mutfak dekorasyonunu tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bu renk kolajı sayesinde kendinizi ilkbahar canlılığı içerisinde bulabilirsiniz. rengarenk-mutfak
  • Vintage Mutfaklar: Mutfaklarınızda daha romantik ve nostaljik bir hava estirecek olan bu dekorasyon uygulamaları sayesinde mutfağınızın yaşayan bir yer haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için tercihinizi zeytin yeşili dolaplardan yana kullanabilirsiniz.

 

  • Retro Mutfaklar: Eskiye dönüşün moda olduğu günümüzde retro tarz benimsenerek dekore edilmiş olan mutfakların sizin için çok daha doğru bir tercih olduğunu görebilirsiniz. Özellikle Kırmızı ahşap dolaplar ve küçük çiçek desenlerine sahip aksesuarlar bunun için ideal olacaktır.
  • Siyah Beyaz uyumlu Mutfaklar: Dolaplarınızın beyaz, masa ve sandalyelerinizin siyah olduğu aksesuar seçimlerinizin de bu renklerden yana kullanıldığı mutfaklarınızın çok daha modern bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra mutfaklarınıza daha zengin bir görüntü katabilecek olması sebebi ile seçimlerinizi bu şekilde yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir