Kaşlar nasıl kusursuz olur? Harika kaşlara sahip olmanın 9 yolu

Kaşlar, yüz ifademizin en büyük temsilcisidir.  

 

kaslar

Kaşlar kusursuz ve mükemmel olmalılar. Kaşlar bakımlı ve gür olduğunda, bakışlarınıza derinlik kazandırmanın yanı sıra gözlerinizin de derinliğini de ortaya koyar. Siz de Audrey Hepburn gibi çekici bakışlara sahip olmak istiyorsanız mutlaka kaşlarınıza bakım yapmalı ve bu bakımda doğru teknikleri kullanmalısınız.

Doğal tekniklerle dikkat edeceğiniz küçük detaylar sayesinde mükemmel kaşlara ve harika bakışlara sahip olabilirsiniz.

1- Cımbız kullanımı

Cımbız oldukça önemli bir kişisel bakım aracıdır. Özellikle kaliteli ve iyi malzemeden yapılmış cımbız kullanmanızda fayda var. İyi bir cımbız kaş alırken tüylerin kırılmasını engeller ve kaş alımı sonrası temiz bir görüntü ortaya çıkmasını sağlar.

2- Kaş almak için sık aralıklar tercih etmeyin

Son dönemlerde de oldukça trend olan kalın kaş modasını bilmeyen yoktur. Hemen hemen bütün bayanlar bu kalın kaş modasından etkilendi. Oldukça da güzel bir trend; hem bakışlarınız daha derin hem de doğal görünümlü. Ancak kaşlarınız çok içeyse bir süre dağınık ve yeni çıkan kaşlarınıza tahammül etmek zorunda kalacaksınız. Görüntü olarak yüzünüzde bir karmaşıklık hissedebilirsiniz. Fakat bir süre beklemeden maalesef bu sonucu elde edemezsiniz.

3-Kaşları şekillendirme

Kaşınızın yüz şeklinize uygun olup olmadığını tespit edin. Eğer uygun değilse ya da siz şekil veremiyorsanız mutlaka bir profesyonel yardım alın. Sürekli kaşlarınız için kuaföre gitmek istemeseniz bile, ilk 2-3 şekil verme düzeltme işini bir profesyonel elin yapması oldukça önemli. Böylece daha sonraki kaş alımlarını siz yapsanız da şeklini bozma ihtimaliniz daha az olur.

4-Kaşlarınızı doldurun

Eğer sık ve gür kaşlarınız yoksa ve kaş aralarınızda boşluklar varsa kaşlarınız belirgin bir yapıda olmayacaktır. Bunu telafi etmenin en güzel yolu kaş boşluklarını kaş renginize uygun kaş kalemi ile doldurmaktır. Son zamanlardaki kalın kaş modasına uyum sağlayabilmek için kaş farı ile kaşı boyamak güzel bir çözüm olabilir.

5- Losyon ile kaşlarınızı gürleştirin

Özellikle kaşlar için ayrıca üretimi olan hint yağı, tatlı badem yağı sarımsak yağı gibi ürünler satılıyor. Rahatlıkla fazla abartmadan, her sabah olmak üzere günde bir kere bu ürünlerden pamuklu çubuk yardımıyla kaşlarınıza sürebilirsiniz. Sonuçları gerçekten şaşırtıcı derece güzel. Kaşlarım çok değil diye sakın üzülmeyin her şeyin telafisi mümkün.

6- Kaşlarınızı aydınlatın

Kaşlarınız daha dikkat çekici ve aydınlık görünsün istiyorsanız, kaşlarınızı mutlaka aydınlatın. Kaş altına ve kaşınızın üzerine çok kalın olmamak şartıyla aydınlatıcı sürün. Süreceğiniz aydınlatıcı kaşlarınızın daha aydınlık ve kalkık görünmesine yardımcı olacaktır.

7- Kaş maskarası kullanın

Kaş tüyleriniz özellikle uzun yapıdaysa ve daha kavisli görünmesini istiyorsanız, bunun için üretilmiş olan kaş maskarasından kullanarak hem kaşlarınızı sabitleyebilir hem de kavisli görünmesini sağlayabilirsiniz. Yapmanız geren kozmetik ürünleri satan mağazalardan kaş maskarası edinmek ve kaviste yukarı doğru, kuyruk kısmında ise aşağı doğru maskarayı sürmeniz.

8- Kaşlarınızı tarayın

Tıpkı saçlarınızı taradığınız gibi aynı işlemi kaşlar için de yapın. Çünkü bu tarama hem kıl moleküllerini harekete geçirir hem de gözeneklerin açılmasına, kan dolaşımının hızlanmasına neden olur. Ayrıca yüz yıkama esnasında kaş diplerine masaj yapmak da kaşların daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

9- Besleyici jeller

Sadece kaşlar için üretilen ve oldukça şeffaf yapıda olan bu jeller hem kaşlarda renk değişimine sebep olmayacak ya da diplerde tortular bırakmayacak hem de kaşlarınızın daha gür ve sağlıklı çıkmasına yardımcı olacaktır. Kozmetik markalarının ürettiği bu jeller fiyat olarak da çok pahalı değildir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir