Göz altı morluklarından kurtulmanın 5 yolu

gozaltimorluk-1

Bayanların yüzüne bakarak yaşını anlayabilmek için dikkat edilen noktaların başında göz çevrelerinde bulunan kırışıklıklar ve morluklar gelmektedir. Bu yüzden yaşını gizleyebilmek, daha genç ve güzel görünmek isteyenlerin göz altı morluklarından kurtulmanın 5 yolu ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmaları gerekir. Bu bölgenin bakımını doğru şekilde yaptığınız takdirde daha genç ve güzel görünmeniz, yaşınızı gizleyebilmeniz mümkün olacaktır.

  • Soğuk su ve buz kullanımı sayesinde göz altı morluklarınızın azaldığını görebilirsiniz. Gözlerinize her gün buzlu su ya da buzla kompres uygulamanız sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.
  • Göz altlarınız için zeytinyağına bir parça pamuğu batırarak bu pamuğu göz altınızdaki koyu halklara koyup 10 dakika beklemeniz morlukların azalmasında etkili olacaktır.
  • Uykusuzluk gözlerinizin şişmesine olduğu gibi göz altınızda morluklar oluşmasına da neden olacaktır. Bu sorunlardan dolayı gözlerinizi yeterince dinlendirebilmek için çay poşetlerini kullanabilirsiniz. İki çay poşetini birkaç dakika için sıcak suda bekletmeniz ve ardından buzlu suya aldıktan sonra burada da bir iki dakika bekletip göz kapaklarınızın üzerine koyduğunuz takdirde gözleriniz dinlenecektir. Dinlenen gözleriniz hem şiş olmayacak hem de göz çevresindeki koyu renkli halkalardan kurtulabilmeniz mümkün olacaktır.gozaltimorluk
  • Bitkilerin göz altı morlukları üzerindeki olumlu etkisinden de faydalanabilirsiniz. Özellikle rezene yapağı çok faydalı olacaktır. Rezenenin içinde bulunan A, B, C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, demir ve kükürt kaynağı olması göz altı torbaları ve morluklarının ortadan kaybolmasına olanak sağlayacaktır. 1 çay kaşığı rezene yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatıp süzdükten sonra göz çevrenize sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayarak kurulayın.
  • Göz çevresinde bulunan derinin duyarlı olması sebebi ile oluşan morluklardan kurtulmak için papatya banyosu yapmanız da faydalı olacaktır. Bir fincan kaynamış su içine 1 kaşık kuru papatya çiçeği koyun ve 20 dakika dinlenmesi için bekletin. Süzdükten sonra papatya suyuna pamuk batırarak pamukları göz kapaklarınıza yerleştirin ve 10 dakika bekletin. Kuruyan pamukları tekrar ıslatmanız gerekir. Bu işlem sayesinde yorgun gözleriniz dinlenecek, şişkinlik, kızarıklık ve yanmaları da ortadan kaldıracaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir