Gardırobunuzda mutlaka siyah elbiseniz olması için 6 sebep

siyah-elbise

Kimi zaman moda olduğu için alınan bir parça seneye modası geçince dolaplarda beklemeye mahkûm olur. Tabi ki modayı takip etmek de fayda var. Bunun yanı sıra modası asla geçmeyecek parçalar her zaman elinizin altında olmalıdır. Her sene moda değişse de bazı klasiklerin modası hiçbir zaman geçmez, bu nedenle modası hiç geçmeyen klasiklerin gardıropta ayrı bir yeri vardır. Bu klasiklere örneklerden biri de siyah elbisedir. Modanın asla vazgeçemediği siyah elbiseler daha zayıf göstermesi, asil ve şık olması nedeniyle de kadınların her zaman hayatını kurtaran kıyafetlerdir. Buradaki püf nokta kumaşının ve modelinin doğru seçilmiş olmasıdır. Parlayan kumaşlar yerinde tok kumaşlar siyah elbiseyi çok daha şık gösterir. Ayrıca elbisenin kesimi, dikişlerinin düzgünlüğü de elbisenin şık görünmesinde etkilidir.elbise-1

Gardırobunuzda neden mutlaka siyah elbise olmalı, siyah elbise neden vazgeçilmezdir? İşte, size 6 sebep.

  1. Siyah bir elbiseyi günün her saatinde, her ortamda giyebilirsiniz.
  2. Asaletin, gücün, sadeliğin sembolü olan siyah renkte bir elbise ile olduğunuzdan çok daha ince görünürsünüz. İnce görünmek için dikkat edilmesi gereken en önemli husus aldığınız siyah elbisenin kesimi ve kumaşıdır. Dikkatli seçilmemiş bir siyah elbise sizi zayıf göstereceğine kilolu bile gösterebilir.
  3. Özellikle ani çıkan bir gece davetinde gündüz giydiğiniz siyah bir elbiseyi hiç değiştirmeden sadece birkaç aksesuar ile tamamlayıp yaptığınız doğru dokunuşlarla zenginleştirerek geceye devam edebilirsiniz.
  4. Dikkati yüzünüze yönlendirerek makyajınızın daha ön plana çıkmasını sağlar. Yapacağınız doğru makyaj ve doğru aksesuarlarla kombin yapılmış, doğru bedende seçilmiş siyah bir elbise ile kapıdan girer girmez şıklığınız ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.
  5. Siyah elbise her zaman şık gösterir. Vücut tipinize uygun, doğru kumaştan seçilmiş sade bir elbise ile bile şık ve zarif görünebilirsiniz.
  6. Siyah elbiseyi tek başına kullanmak tabi ki şık olmak için yeterli değildir. Elbisenin tarzına ve vücut tipinize uygun aksesuarlar seçerek elbisenin şıklığının tamamlanması gerekir. Örneğin düz siyah bir elbiseyi gündüz kullanacaksanız boynunuza elbiseye uyum sağlayacak bir fular takarak, düz bir babet ya da siyah deri bir ayakkabıyla ve ceket ile kombin ederek çok daha şık bir hava yaratabilirsiniz. Gece kullanacaksanız siyah elbisenizi küçük bir gece çantası, topuklu şık bir stiletto ile tamamlayabilir, kullanacağınız kolye, küpe ve bileklik gibi aksesuarlarla şık bir kombin oluşturabilirsiniz.

best anabolic stack

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir