Erkeğin ciddi olduğunu anlamanın 6 yolu

Birçok kadın, birlikte olduğu erkek arkadaşının ilişkisinde ciddi olduğunu anlamak ve görmek ister.

 

erkegin-ciddi

 

Mutlu bir ilişki kurup, bunu evlilik ile taçlandırmak ve yıllarca sürmesini hayal eder. Kadınlar özellikle, gerçekten sevdikleri erkeği bulduklarına inandıkları zaman ilişkilerini bir adım ileriye yani evlilik kısmına taşımak konusunda çok daha ısrarlıdır. Genel olarak her konuda olduğu gibi erkeklere göre daha duygusal yapıda olmaları sebebiyle, kadınların değer verdikleri kişilere karşı hisleri çok daha kuvvetlidir. Birçok kadın, hayatlarında olan erkek arkadaşlarının niyetinin ciddi olup olmadığını anlamak isterler. Bu sadece evlilik için değil ilişkinin uzun vadeli ve ciddi olup olmadığını da anlamak içindir.

Erkeğin ciddi olduğu nasıl anlaşılır? İşte 6 yolu:

Niyeti ciddi olan erkekler, partnerleriyle olan ilişkilerinde sergiledikleri bazı hareketlerle kendilerini belli ederler.

Sizi her zaman mı arıyor sadece görüşmek istediğinde mi?

Bir erkeğin yaklaşım tarzı sadece kendi canı istediğinde yanınızda olmak ise, sizinle dışarıda vakit geçirmek yerine sürekli sizi evine çağırıyorsa, uzun süre aramıyorsa ya da sizin aramalarınıza seyrek cevap veriyorsa, buluşma isteklerinizde çoğunlukla bahaneler sunuyorsa, sadece buluşma zamanları ortaya çıkıyorsa ve aşırı ilgisiz ise ciddi bir ilişki düşünmüyor olabilir.

İleriye dönük hedeflerine sizi de katıyor mu?

Size anlattığı hayallerinde ya da ileriye dönük hedeflerinde sizden de ya da birlikte yapabileceklerinizden de bahsediyor mu? Eğer sadece kendini bu hedefler içine katıyorsa ve siz hiçbirine yer almıyorsanız erkeğin ne kadar ileriye dönük, ciddi bir ilişki düşünüp düşünmediğini, erkeğin ciddi olup olmadığını sorgulamak mı gerekir?

Sizi yakından tanımak için uğraşıyor mu?

İlişkisinde ciddi olan erkek, partnerinin her şeyini bilmek ister. Başta ailesi ve yakın arkadaşları olmak üzere; sevdiği ve sevmediği şeyleri, alışkanlıklarını, hobilerini ve daha birçok şeyini bilmek ister. Bir ilişki yaşadığınız erkek eğer size boş zamanlarınızı nasıl geçirdiğinizi soruyorsa; bu soru yalnızca muhabbet amaçlı bir soru değildir. Sizi tanımaya çalışıyordur ve sizi ciddiye almaktadır. Sevdiğiniz erkek sürekli olarak sizi daha çok tanımak için sorular soruyorsa; bir ilişkide kalmak için çaba sarf ediyor demektir.

Ailesi ve yakın arkadaşlarıyla tanıştırdı mı?

Birlikte olduğunuz erkek arkadaşınız eğer sizi ailesi ile tanıştırmaya hevesli ise, bu sizinle ciddi düşündüğünün en belirgin göstergesidir. Şayet yakın arkadaş çevresi olsun, normal arkadaş çevresi olsun sizi etrafa sadece arkadaşım diye tanıtmıyorsa; anlayın ki sizinle ciddi düşünmektedir. Amacı sadece vakit geçirmek olan bir erkek, kız arkadaşını asla ailesiyle ya da çevresiyle tanıştırmaz.

Açıklama yapıyor mu?

Erkeğin ciddi olduğunu anlamanın bir diğer yolu size açıklama yapıp yapmadığıdır. Genel olarak erkekler, açıklama yapmaktan, sorgulanmaktan pek hoşlanmazlar. Fakat sevdikleri ve önem verdikleri bir kadınsanız, size dakikalarca açıklama yapmaktan kaçınmazlar. Sizin düşüncelerinize önem veren bir erkekse, sizi hayatında önemli bir yere koyduğunu size hissettirir.

Yanınızda olmak için çabalıyor mu?

Erkeğin ciddi olduğunu anlamanın bir yolu da ne kadar yanınızda olduğudur. Zor durumlarınızda veya hasta olduğunuzda, kendinizi güçsüz hissettiğiniz durumlarda ya da ona ihtiyacınız olduğu anlarda; yanınızda olmak için çaba gösteriyorsa veya bunu size kendiliğinden teklif ediyorsa bu sizi önemsediğini ve size değer verdiğini gösterir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir