Dudaklarınızı dolgun gösterecek 8 makyaj önerisi

ruj
Makyajımızı tamamlama sırası dudaklarımıza geldiğinde şöyle bir durup aynaya tekrar bakarız. Eğer ki doğuştan dolgun dudaklara sahip değilsek ve rujumuzu doğru tekniklerle uygulamazsak sonuç pek de istediğimiz gibi olmaz. Dolgun dudaklara sahip olmak için farklı cerrahi uygulamalar yapılıyor olsa da siz siz olun doğallıktan vazgeçmeyin.

Nasıl daha dolgun görünen dudaklara sahip olabilirim diyorsanız dudakları daha dolgun göstermenin yöntemleri ile ilgili yazımız tam size göre.

  1. Koyu renk rujlar dudağı olduğundan daha küçük gösterir. Dudaklarınızı daha dolgun ve kalın göstermek istiyorsanız açık renkte ve sedefli rujlar tercih etmelisiniz. Mat ve koyu rujlar dudaklarınızı daha küçük göstereceğinden dolayı parlak ve canlı renkli rujları tercih edin. Dudak renginize yakışan doğal tonda bir ruj ya da dudak renginizden bir ya da iki ton koyu ruj seçebilirsiniz.
  2. Dudak kalemi kullanarak daha dolgun dudaklar yaratabilirsiniz. Dudaklarınıza uygulayacağınız rujla aynı renkte olan bir dudak kalemiyle dudak kenarlarına çerçeve yapabilir ve dudak çevresinin hattını daha da belirginleştirebilirsiniz. Rujunuzu uygularken fırça kullanmak dudağınızın kenarına kalem ile çektiğiniz çizginin rujunuzla iyice birbirine karışmasını ve çok daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar.
  3. Üst dudaklarınızın çukur kısmına beyaz veya ten rengi bir göz kalemi uygulayarak daha aydınlık bir görüntü elde edebilirsiniz.
  4. Mat bir ruj kullandıysanız üzerine parlatıcı sürerek daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.
  5. Dudakların tam ortasına ince ışıltıları olan parlatıcılar sürerek daha dolgun dudaklar yaratabilirsiniz. Dolgunlaştırıcı özelliği olan bir dudak parlatıcısından faydalanabilirsiniz.
  6. Dudaklara bakım yapmak onların daha sağlıklı ve pürüzsüz olmasında etkilidir. Peeling yaparak dudaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırırsınız böylelikle hem dolgun dudaklara sahip olursunuz hem de yaptığınız bakım ile dudaklarınızı ölü hücrelerden arındırmış olursunuz.
  7. Dudaklarınızın kurumasını ve çatlamasını önleyerek daha ince görünmelerini dudaklarınıza günlük bakım yaparak önleyebilirsiniz. Çatlamayı ve kurumayı önlemek için dudaklara bakım yapılması ihmal edilmemeli, dudakların nemlendirilmesi ve korunması için nemlendirici krem ve dudak koruma koruyucusu kullanılmalı.
  8. Rujunuzu sürmeden önce buzu dudaklarınızda gezdirirseniz soğuğun etkisiyle dudaklarınızdaki kan akışı hızlanır. Böylelikle dudaklarınızı bir süre daha dolgun ve daha canlı gösterebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir