Burçin Terzioğlu’nun güzellik sırları

burcin-terzioglu

Son dönemin beğenilen dizilerinden Poyraz Karayel dizisinde Ayşegül rolü ile karşımıza çıkan Burçin Terzioğlu, dizinin haricinde güzelliği ile de sıkça konuşuluyor. 35 yaşındaki genç oyuncu, güzellik uğuruna nasıl bir mücadele verdiğini içtenlikle paylaşıyor. Onun yolundan gitmek isteyen kadınlar için işte Burçin Terzioğlu’nun güzellik sırları;

Burçin Terzioğlu güzel ve fit vücudu için spora gereken önemi veriyor. Yoğun tempo içerisinde çalışan genç oyuncu, buna rağmen haftada üç gününü spora ayırıyor. Evde mini bir spor salonu olan Burçin, burada spor yapmaktan keyif almadığı zamanlarda ise sahilde yürüyüşü tercih ediyor.

Yoganın Burçin Terzioğlu’nun hayatında önemli bir yeri var. Özellikle her yoğun günün ardından veya ağır egzersizlerin sonunda, yüklerinden arınmak için mutlaka yoga yapıyor. Artık bu konuda profesyonel hale gelen güzel yıldız, seansların çoğunu evinde ve kendi başına yapıyor.

Oldukça güzel bir cilde sahip olan güzel yıldız elbette kozmetik ürünler kullanıyor. Ama bu ürünleri tercih ederken bazı noktalara dikkat ediyor. Çok uzun yıllardır hep aynı marka kozmetik ürünleri kullanan Burçin Terzioğlu, tüm set olarak kullanımlarını yapmayı tercih ediyor. Kullandığı markanın klinik özelliklerde olması tabii ki aradığı ilk şart. Bunlarla birlikte doğal ve alkolsüz olması tercih nedenlerinden.

Cildi için her daim özel bakımlar yapan Burçin Terzioğlu, nemlendiricilerin öneminin farkında. Vücudundan ve yüzünden nemlendiricileri eksik etmeyen güzel yıldız, yine yüzüne ve vücuduna belirli aralıklarla peeling uyguluyor. Haftada bir gün masaj yaptırıyor bundan vazgeçemeyeceğini belirtiyor. Masajı bir nevi meditasyon sayıyor. Gittiği SPA merkezlerinde, buhar veya sauna aramıyor, tek şartı hamam olması. Kesenin cilde çok iyi geldiğiniz düşünüyor ve düzenli olarak kese yaptırıyor.

Saçları için genellikle doğal yöntemleri seçiyor. Her ne kadar bakım için yapılsa da, malzemelerin içerisinde bulunan kimyasallar Burçin Terzioğlu’nu bir hayli huzursuz ediyor ve mecbur kalmadıkça bu yola başvurmuyor. Bir kuaföre giderek saç bakımı çok nadir yaptırıyor. Saç bakımlarını evde kendi hazırladığı ve iksir adını verdiği karışımı ile yapıyor. Bu karışım badem yağı, Bepanthen ve E vitamininden oluşuyor.

firstclass

1 Comment

  1. flama bayrak

    08/03/2016 at 13:01

    spor cok onemlı bır daldır yapmamız gerekır sabah erkenden yuruyus yaparak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir