Blazer ceketler ile yapabileceğiniz kombinler

Blazer ceketler ile hem spor hem şık kombinler oluşturabilirsiniz. 

blazer-ceket

Blazer ceket denilince spor ceket tarzı anlaşılır. Hem spor hem de klasik tarzı, en şık haliyle yansıtan blazer ceketler, altına dar paça kesim bir kot pantolon ile oldukça spor ve şık bir tarzı yansıtabilir.Erkek giyiminde bir devrim niteliğinde olan blazer ceketleri, bayanlar da oldukça sık olarak kullanıyor.

Blazer ceketleri diğer ceketlerden ayıran en büyük fark düğmelerinin metal yapıda olması ve hepsinde olmasa da genel olarak cep kısımlarının üst bölgesinde, bir arma bulundurması. Sayılmakta olan bu her iki özellikte, ceketin daha spor bir görüntü sergilemesine yardımcı oluyor. Tek düğmeli veya iki düğmeli olarak hazırlanan bu ceketler kot pantolonlarla uyumlu oldukları kadar kumaş pantolon ve eteklerle de şık kombinler oluşturabiliyor.

Blazer ceketler ile yapabileceğiniz kombinler

Blazer ceketlerin kombinlenmesi hususunda en sık kullanılan tercihler elbette kot pantolonlar olmakta ancak siz kendi arzunuza göre klasik bir etek veya pantolon ile de kombininizi oluşturabilirsiniz.

blazer ceket 3

Siyah blazer ceketinizin içine beyaz bir body ya da gömlek, altınıza ise ceketinizle uyumlu renkte olan klasik bir etek veya klasik pantolon ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Siyah beyaz uygulamalardan yana değilseniz; güzel bir pembe tonu blazer ceket ve siyah klasik elbise ya da etek ile dişiliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Gri kot pantolon ve beyaz bir gömlek ile kombin yapabileceğiniz açık gri bir blazer ceket ile şıklığı yakalayabilir ya da siyah dar bir pantolon ve siyah body üzerine blazer ceket giyerek hoş bir kombin oluşturabilirsiniz.

blazer-ceket-2

Blazer ceketler, kullanımı oldukça kolay ceketler olması sebebiyle pek çok parça ile kombinlenerek hem şıklığı hem de spor bir görünümü size sağlayabilir. Eğer gününüzü kurtarmaktan yanaysanız, dar kot pantolonunuzun üzerine açık tonlarda bir gömlek veya body giydikten sonra blazer ceketinizi üzerinize giyerek son noktayı koyabilirsiniz.

Bu ceketle birlikte, etek kombini uygulayarak oldukça şık bir görünüm sergileyebilirsiniz. Blazer ceketler, klasik ceketlerden farkını etek ile birlikte kullanıldığı zaman daha çok ortaya çıkarır.

Bayanların göğüs kısmını daha çok ortaya çıkaran bu ceketlerin dik omuzlu olan modelleri, kollarının dar kesimli olması sebebiyle bayanların daha alımlı ve daha görkemli gözükmelerine yardımcı oluyor. Eğer uzun kollu olan modellerini tercih etmekten yanaysanız; biraz yukarıya çekerek şanel boy olarak kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir