Başarılı aşk hayatı için 5 tüyo

ask
Yuvayı dişi kuş yapar sözü çok eskilerden günümüze kadar gelmiş durumda ve hala oldukça etkin kullanılıyor. Bu inanca göre ise biz kadınlara bir hayli iş düşüyor. Akıllı olan ve bu aklı kullanabilen kadınlar her zaman ilişkilerini ve erkekleri çok güzel idare edip yönetebiliyorlar. Yönetildiğinin farkına dahi varamayan erkekler kendilerini başarılı ve mutlu bir ilişkinin içerisinde buluyorlar. Ve ona bu güzellikleri sunan kadına her daim âşık kalıyorlar. Ya da ilişki sonunda ayrılık olsa bile sizi asla unutamıyorlar.

Erkekler üzerinde böyle bir etki yaratabilmek için iyi bir yönetici olmak gerekiyor. Başarılı bir aşkın ilk şartı onu iyi yönetebilmekte. Bunun içinse bilinmesi ve uyulması gereken bazı tüyolar mevcut. İşte başarılı bir aşk için 5 tüyo;

  • Öncelikle başarılı bir aşk hayatı yaşayabilmeniz için çok duygusal hareket etmemeniz gerekli. Olaylara ne zaman duygusal, ne zaman mantıksal çerçevede bakacağınızı iyi ayarlamalısınız. Aşırı duygusal tavırlara sahip olursanız anlamadan ve dinlemeden her olaya aşırı ve gereksiz tepkiler verirsiniz, bu da huzursuzluğa ve zamanla ilişkilerde yıpranmalara neden olur.
  • Anlayışlı olmak, iki ayrı insanın birbiri ile geçinebilmesi için gerekli olan en önemli şartlardan birisidir. Farklı yapı da ve karakterde iki insan olduğunuzu unutmadan, herkesin istek ve arzularının farklı olabileceğini göz ardı etmeden ve bencilce yaklaşmadan bir ilişki yürütmeniz gerekiyor. Siz anlayışlı olduğunuzda ve partnerinize saygı duyduğunuzda, erkeklerde bunu zamanla anlayabiliyor ve sizin gibi davranmaya başlıyor.
  • Özlem duygusu aşkı her zaman tetikleyen bir duygu olmuştur. Her gün, her saat birlikte vakit geçirmek elbette çok güzel ancak bu bir süre sonra özelikle erkeklerde sıkılmalara neden oluyor ve ilişki monotonlaşıyor. Bu yüzden ilişkiniz süresince arada özlem duygusunuz parterinize yaşatmanız gerekiyor. Sizi özlemesine ve bunu dile getirmesine zemin yaratmanız ince bir detay.
  • Her ilişkide bireylerin sahip olduğu özgürlük ve bağlılık bir denge içerisinde yürütülmeli. Erkekler özgürlüklerine düşkündürler ve kadınların onarla bağlılıkları çok hoşlarına gider. Burada bir bencillik söz konusudur. Yani erkekler hem rahat bırakılmak isterler hem de sizi pek rahat bırakmazlar. Bu durumu iyi idare edebilmelisiniz.
  • Konuşmak her kapıyı açar. Sorunları güzellikle halletmenize fırsat verir. Burada bahsettiğimiz konuşma, yerinde ve zamanında, sorun odaklı yapılan konuşmalardır ve sorunları daha büyütmek yerine çözmeyi amaçlamalıdır. Hep çok konuştuğu iddia edilen kadınlardan asla olmayın. Zamanında ve etkili konuşmalar yapmaya çalışın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir