At kuyruğu saç modelleri

at-kuyrugu

En güzel aksesuarlarımız şüphesiz ki saçlarımız. Aynı zamanda her tarza ve ortama ayak uydurabilen modellerle kendimizi en iyi ifade etme yollarından birisi. Saç modelleri arasında birçok alternatif mevcut. Ama her tarza ayak uydurabilen ve bir o kadarda kendimizi rahat hissettiren model atkuyrukları.

Her mevsimde özellikle bahar aylarında rahatlıkla kullanılan modelleri kuaföre bile gerek duymadan evde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Her türlü kıyafete uyum sağlayan atkuyrukları kimi zaman sizi çok şık gösterebilirken, kimi zaman sokak modasına uymanıza, kimi zamanda çok sade ve doğal olabilirsiniz.

Nasıl mı? İşte size tarzınızı yansıtabileceğiniz en güzel atkuyruğu modelleri;

  • Son dönemlerde saç örgüleri oldukça revaçta. Bu örgü modellerini atkuyruğu ile birleştirdiğinizde ortaya oldukça güzel görüntüler çıkıyor. İki yandan gevşek bir şekilde örülen örgüleri arkada bir atkuyruğu ile birleştirerek sokak modasının en güzel görsellerinden biri olabilirsiniz. Giydiğiniz her türlü kıyafete uyum sağlayacak olan bu modelle kendinizi son derece rahat hissedeceksiniz.
  • Sokak modasının ve günlük yaşamın en güzel atkuyruğu modellerinden biri ise hafif dağınık modeldir. Saçlarınızda dalga varsa bu sizin için bir avantaj. Eğer düz saçlara sahipseniz işe kalın maşa ile saçlarınıza dalga vererek başlayın. Hafif dalgalanan saçlarınızı arkada ve tepeden güzelce toplayın. Topladığınız lastik tokanızı yok etmek ve daha bütün bir görüntü vermek için lastik tokanın üzerini saçınızdan bir tutamla sarın. Alnınız ve yüzünüz tamamen açıkta kalsın. Böylece arkada oluşacak dalgalı görüntü ile günlük yaşama ayak uydurmanız oldukça kolay olacaktır. Bu modeli açık yaka bluzlarla da, boğazlı kazaklarla da kullanabilirsiniz. Atkuyruğu modellerinde küpe seçimi önemlidir, sizi tamamlayacaktır.at-kuyrugu-2
  • Eğer şık bir davet için atkuyruğu tercih ediyorsanız doğru yoldasınız. Atkuyruğu modellerini her türlü abiye kıyafet ile kullanabilirsiniz. Böylelikle elbisenizi ve takılarınızı istediğiniz gibi ön plana çıkarabilirsiniz. Şık bir atkuyruğu için genellikle tepeden değil alttan toplamalar uygun olur. Islak bir görünümle saçları toplamak şıklığı tamamlayacak ve uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayacaktır. Bu modelde saçlarınızın düz olması önemli, saçlarınıza fön çektikten sonra ortadan ayırın ve jöle vb bir malzeme yardımı ile aşağıdan toplayın. Tokanızı bir tutam saçla kamufle etmek bu modelde de gerekli.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir