Adım Adım Eğitim Setleri

cocuk-bebek-egitim-seti-1

Ailelerimizin birbirleri ile olan iletişimlerinin yanı sıra çocuklarının eğitimi için birlikte harcadıkları zaman da çok önemlidir. Sağlıklı ilişki kurmanın yollarını bilmek, anne – baba ve çocuk arasındaki iletişimi kuvvetlendirirken, çocukların eğitim süreçlerini de kolaylaştırır. Çocuk gelişiminde en önemli rol anne ve babaya düşüyor. Aile olarak birlikte geçirilen zamanların kısa süreli de olsa dolu dolu olması ve çocuk eğitimi için güzel katkılar sağlaması çocuğunuzun gelişimi açısından önemlidir. Henüz bebekken başlayan bu süreçte bebeklerin gelişimi ve eğitimleri her aya özel olur. Tüm çocuklar aynı değildir. Tüm çocukların gelişim süreci de aynı değildir. Fakat standart bir gelişim süreci çerçevesinde bebeğinizin gelişimini periyodik olarak takip ederek çocuğunuzun eğitimine ve gelişimine destek olabilirsiniz.

İşte tam da bu nedenden yola çıkarak hazırlanan Adım Adım Eğitim Setleri, çocukların eğitimleri için her aya özel gelişimleri dikkate alınarak hazırlandı. Eğitim setlerinde kitaplar, birbirinden farklı ve eğlenceli aktiviteler, oyun malzemeleri ve hikâyelerin yanı sıra ebeveynleri bilgilendiren ilgili aya ait gelişim tablosu, aktivitelerin yapılışına ilişkin öneriler, uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanmış makaleler yer alıyor. Ayrıca sisteme üye olan aileler, Adım Adım’ın internet sitesinden özel çocuk şarkılarına da ulaşabiliyor. Bebeklerin eğitimlerine dikkat çeken eğitim setlerinde yer alan her bir ürünün çocuğun gelişimine ayrı bir katkısı bulunuyor. Örneğin eğitim setindeki farklı oyun malzemeleri değişik materyallerden üretildiği için çocuğun dokunma duyusunu geliştirirken ince motor gelişimini desteklemeye yardımcı oluyor. Setin ana materyali olan aktivite kitabı, çocukların öncelikle kitabı bir nesne olarak tanımalarına ve sevmelerine yardımcı olurken, küçük kitap kurtları yetiştirilmesini sağlıyor. Sıraları izleyip, sayıları öğrenip şekilleri de hatırlamasına yardımcı olan aktiviteler çocukların matematiği erken aylarda keşfetmesini sağlıyor. Alfabeyi ve kelimeleri öğreten kitaplar, çocuğu okumaya bir adım daha yaklaştırıyor. Setteki tüm aktiviteler ebeveynler ile birlikte yapıldığı için ailelerin çocuklarıyla ilişkilerini geliştirerek kaliteli zaman geçirmelerine de katkı sağlıyor. Çocukların eğitimine destek olan aileler ve çocukları Adım Adım ile geleceğe uzmanların desteği ile hazırlanıyor.

Adım Adım çocuk eğitim seti satınalmak için adiasim.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğitim setlerine üye olan aileler, çocuklarının gelişimini takiben 9-36 ay arasında her ay, 37. aydan itibaren ise 3 ayda bir yeni bir kutu ile tanışıyorlar. Adım Adım Eğitim ile eğlenceli ve eğitim dolu bir ay çocuğunuzun gelişiminde büyük bir adım demek!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir