2016 salon dekorasyonu için 6 öneri

salon-takimiBir evin kimliğini gösteren alanların başında salonlar gelir. Bu durum salon dekorasyonunun daha büyük bir öneme sahip olması demektir. Ne tarz bir salon istediğiniz konusunda kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa 2016 salon dekorasyonu için 6 önerimize göz atmanız yararınıza olacaktır. Eskiden sadece misafir ağırlanan salonlar günümüzde bir prestij göstergesi olarak da karşımıza çıkabildiğinden dolayı salon dekorasyonu için önerilerimiz size rehber olacaktır.

1. Sıcak renkler kullanın: Aksesuarlardan kanepelere kadar canlı renklerin sıklıkla kullanıldığı modeller olarak karşımıza çıkan salonlarda bu renklerin daha dinamik ve modern bir görüntü oluşturacağını görebilirsiniz. Dengeli şekilde kullanıldığı takdirde bu renkler salonlarınıza samimiyet ve sıcaklık katacaktır.

2. Sert hatlara sahip mobilyalardan uzak durun: Sert hatlara sahip olan mobilyalar salonlarınızın stilini de sert gösterecektir. Bu yüzden mobilyalarınızda sert hatları yumuşatabilmek için yuvarlak aydınlatmaları ve kare ya da dikdörtgen olmayan orta sehpaları kullanabilirsiniz. Ayrıca dokunmak isteyebileceğiniz halı ve tül perdeleri de canlı renklerden seçmeniz yararınıza olacaktır.

3. Ağırbaşlılık ve sadelik uygulayabilirsiniz: Kalabalık dekorasyon ve canlı renk kullanımından hoşlanmayanlar için salon düzenlemesi yapılırken en doğru seçim gri, bej, siyah ya da kahve tonlarında koltuk ya da modüler kanepelerdir. Eğer modüler bir kanepe kullanmayı düşünüyorsanız alçak bir sehpa, tabure ya da puf kullanımı da hem dekoratif olmak hem de kullanım açısından avantaj sağlayacaktır. gri-takim

4. İddialı seçimler için beyaz kullanın: Kullanıldığı her yerde uyum yaratmayı başarabilen bir renk olarak beyaz sonsuzluk duygusu yaratıyor olması sayesinde mekanların daha geniş, daha çarpıcı ve daha ferah olmasını sağlayacaktır. Özellikle avangard bir mekan yaratabilmek için beyazın sağladığı rahatlığı kullanabilirsiniz. Ancak klasik bir etki yaratmak için beyaza dore ya da gümüş hatlar kazandırmanız yardımcı olacaktır.

5. Zıt renkleri bir araya toplayın: Özellikle neşeli bir mekan yaratma konusunda oldukça başarılı olan zıt renklerin kullanımı sayesinde zıtlıklar çerisinde mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

6. Duvarlardan tabloyu eksik etmeyin: Duvarlarınızın daha renkli olması hususunda size yardımcı olabilecek unsurların başında tablolar gelir. Bu yüzden duvarlarınızı tablolarla süslemeniz salonlarınızı daha canlı yerler haline getirecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir