2015 Sonbahar-Kış Aksesuar Modası

Sonbaharın gelişiyle yeni trendler ve sezonun çarpıcı aksesuar modası gün yüzüne çıktı.Birbirinden iddialı ve etkileyici aksesuarlar sezona damgasını vurmuş durumda. Dilerseniz bizleri heyecanlandıran bu yeni trendlere bir göz atalım.

altın-kupe

Maskülen ve Militer Çizgiler
Önümüzdeki kış sezonunda yeni trendler ile birlikte kadın stilleri farklı formlara kavuşuyor. Feminen görünümün kalıplarını kırarak maskülen detaylarla kadınlara erkeksi bir hava veren tasarımcılar, ayrıca militer trendi ile kadın askerlere gönderme yapıyor.
Bu stilin iddialı kimliği aksesuarlara da etki ediyor. Militer ve maskülen çizgiye sahip parçalar şimdiden takip edilmesi gereken aksesuarlar arasında yerini almış durumda. Özellikle Balmain markasının takı tasarım modelleri bu tarzı yansıtıyor.

aksesuar-trend

Masal kahramanı
Önümüzdeki kış sezonunda ünlü tasarımcıların oldukça yaratıcı ve özgün parçalarına şahit olacağız. Modacıların birbirinden göz alıcı tasarımlarıyla kendinizi masallardaki prensesler gibi hissedebilir, davetlerde göz kamaştırabilirsiniz.

el-bilezik-2

Hayalleri gerçeğe dönüştüren tasarımların kahramanı Alexander McQueen, muazzam tasarımlarıyla göz doldururken, aksesuar deyince onun için akan suların durduğu Sarah Burton ise sezonun en etkileyici koleksiyonuna imza atanlardan. Tasarımcının yaprak motifli el bileziği bu kışa damgasını vuracak gibi görünüyor.

el-bilezigi-2

Feminen Duruş
Sezonda maskulen etkiler olduğu kadar feminen görünümler de ağırlığını koruyor. Bazı bayanların vazgeçemediği feminen tarza yoğunlaşan tasarımcılar, bu sene de kadın ruhuna dokunuyor. Özelilkle Raf Simons, özgün koleksiyonunda kadınların hayal ettikleri feminen çizgileri ve zarif görünümü aksesuarlar ile yaşatıyor.

altın-tasma-kolye

Sanatsal Çizgiler
Modanın sanatla iç içe olduğu yadsınamaz bir gerçek. Sezonun trendlerine ışık tutan sanatsal çizgiler Karl Lagerfeld’in tasarımlarında da hayat bulmuş. Chanel markasının zarif ve asil duruşuna biraz renk katan tasarımcı, aksesuarları alışveriş listemize eklemeyi başarıyor.

chanel-kolye

bilezik

Vintage Dokunuş
Yıllar geçse de modada 60’lı yıllara duyulan özlem bitmiyor. 6o’lı yılların desenleri, modelleri ve aksesuarlarının öne çıktığı kış sezonunda, o döneme ait tasarımlarla stilimize nostaljik bir hava katacağız. Vintage takı ve aksesuarlara meraklısıysanız bu sezon birbirinden hoş parçalar sizi bekliyor.

vintage-aksesuar

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir